.

.

Контрола Уреди ST2512-1A125 ST Серија Месинг Мека Седиште ASME сигурносен Вентил, 125 psi Поставите Притисок, 1/8 Машки NPT

Контрола Уреди ST2512-1A125 ST Серија Месинг Мека Седиште ASME сигурносен Вентил, 125 psi Поставите Притисок,

DEN 199.68

Пристапност
Во достапна форма

Олеснување притисок претходно поставени на 125 psi со проток од 116 cfm. 1/8 NPT навој влезот врска со Vibra-Печат тема за заклучување.Дувачкиот изградба и музика жица пролет за отпорност на корозија. 250 С максимална температура за користење на висока температура апликации.ASME безбедност оценет со УВ и NB марки.Оваа контролни Уреди ST2512-1 A125 ASME сигурносен вентил има месинг тело, 125 psi олеснување на притисокот, а 1/8 инчи машки NPT навој влезот конекција, и нерѓосувачки челик се повлече прстен за прирачник притисок олеснување.Вентил е месинг тело, месинг вентил седиштето, и цинк позлатен челик пролет се спротивстави на корозија и може да се користи во оперативни температури до 250 F. претходно олеснување притисок е точна, да во рок од +/- 3 проценти и на силициум О-прстен овозможува течење-доказ да се печат во рок од +/- 10% на олеснување на притисокот.Овој сигурносен вентил е Американското Општество на Механичките Инженери (ASME) безбедност оценет и прикажува УВ марка за притисок сад за безбедноста вентили.Тоа исто така ќе го прикажува NB марка за сертификација во согласност со NB-501, Националниот Одбор за Сертификација на Притисок Олеснување Уреди.Овој сигурносен вентил има 115. 5198 кубни метри во минута (CFM) проток и е погодна за притисок олеснување апликации како што се во почетниот изградба или индустриски компресори за воздух.

Главните карактеристики

Избор на клиент