.

.

Vestil АХА-2-15-10 Алуминиум Прилагодливи Подемен Кран, 2000 lb. Капацитет, 15' Целокупната Зрак, 96 Употребливи Количка Патуваат На Далечина, Под I-Зрак Спектар 92-120, 130 Висина

Vestil АХА-2-15-10 Алуминиум Прилагодливи Подемен Кран, 2000 lb. Капацитет, 15' Целокупната Зрак, 96 Употребливи

DEN 1607.76

Пристапност
Во достапна форма

Тешки-должност заварени алуминиумска конструкција за долготрајна употреба.Секоја единица вклучува четири вртливата најлон casters со четири-насочно позиција брави за безбедно позиционирање.Лесно се прилагодува висината може да се направи со вилушка камион или други надземни кревање уред.Сите единици се во согласност со важечките CMAA и ANSI спецификации.Vestil АХА-2-15-10 Прилагодлива Висина Алуминиум Подемен Кран е комбинација од лесни и цврсти, здрав изградба во една единица.На сите алуминиумска конструкција на овој подемен кран го прави отпорен на корозија и совршен за употреба на отворено.На лесни I-Зрак овозможува приспособување на висина на дршката без потреба од воочи големината или вилушка камион.Сите pined конекции го прават тоа можно за еден човек се постави и да ги симнат во само неколку минути.Вклучени се два ремени, дозволувајќи им на едно лице за транспорт на подемен кран во еден уредно пакет.Единица доаѓа стандард четири (4) позиција заклучување со завртување casters со валчести лежишта.Заклучува местење во 1 на 4 позиции; можете да го поставите на тркала и да се поттикнат на подемен кран напред, назад, лево или десно.Таму е изборен Вкупно Заклучување Casters дека заклучување на местење во било која позиција и се заклучува воланот од ротирачки.

Главните карактеристики

Избор на клиент