.

.

PCM1802 24-Битна Делта-Сигма 96-kHz Стерео A/D Конвертор ADC Digital Декодер PCM AV Засилувач Играч Приемник Одбор Модул 3.3 V/5V

PCM1802 24-Битна Делта-Сигма 96-kHz Стерео A/D Конвертор ADC Digital Декодер PCM AV Засилувач Играч Приемник

DEN 204.00

Пристапност
Во достапна форма

PCM1802 24-Битна Делта-Сигма 96-k Hz Стерео A/D Конвертор ADC Digital Декодер PCM AV Засилувач Играч Приемник Одбор Модул 3.3 V/5 V.ЗАБЕЛЕШКА : имаме документи на повеќето производи во нашата продавница, Ако е потребно , контактирајте со нас : ) Описи : PCM1802 е со високи перформанси, ниска цена, со единствен чип стерео analog-to-digital converter со една заврши аналогниот напонски влез.На PCM1802 користи делта-сигма modulator со 64-пати или 128-пати oversampling, и вклучува дигитални decimation филтер и високо-pass филтер (HPF), која ги отстранува DC компонента на влезниот сигнал.За различни апликации, PCM1802 поддржува господар и роб режими и четири формати на податоци во сериски интерфејс.На PCM1802 е погодна за широк спектар на трошоци-чувствителни потрошувачки апликации каде добри перформанси, 5-V аналогни снабдување, и 3.3-V дигитални снабдување операција е потребен.На PCM1802 се фабрикувани користење на многу напредни CMOS процес и е достапен во DB 20-pin-SSOP пакет.Параметар : 1>.Работа Напон : DC 5 V/3.3 V 2>.Протокол : Никој 3>.Работа Температура : -40℃~125℃ 4>.Работа Влажност : 0%~95%RH 5>.Големина на : 31*23*9.5 mm Карактеристики : 1>.24-Малку Делта-Сигма Стерео A/D Конвертор 2>.Еден Заврши Напон Текст : 3 Vp-p 3>.Антиалиасинг Филтер Вклучени 4>.Oversampling Decimation Филтер 4.1>.Oversampling Фреквенција : *64, *128 4.2>.Помине-Бенд Бран : +/-0.05 d B 4.3>.Стоп-Бенд Слабеењето : -65d B 4.4>.На-Чип Високо-Pass Филтер : 0.84 Hz (44.1 k Hz) 5>.Високи Перформанси 5.1>.THD+N : 96d B (Типична) 5.2>.SNR : 105d B (Типична) 5.3>.Динамички Опсег : 105d B (Типична) 6>.PCM Аудио Интерфејс.

Главните карактеристики

Избор на клиент