.

.

DONCK Преносни Напојување Прилагодливи Dc Напојување LED Дигитален Дисплеј Лабораториско Напојување Регулаторот 3А Променлива Клупата Извор на Моќ KPS1203D Моќ Напон Конв

DONCK Преносни Напојување Прилагодливи Dc Напојување LED Дигитален Дисплеј Лабораториско Напојување Регулаторот

DEN 3673.92

Пристапност
Во достапна форма

Мали димензии, мала тежина и голема моќ густина.Постојан притисок и константна струја прекинувач автоматски.Три LED дисплеј на напон, струја и моќ, висока прецизност.Температурно контролиран вентилатор за ладење, ниско ниво на бучава, долг живот.KPS серија DC напојување е еден излез, со висока прецизност двоен екран за префрлање DC напојување.Машината има заврши работата за заштита на функцијата, висока ефикасност, ниска бран, висока стабилност и мала јачина.Тековната ограничување за заштита ги штити KPS напојување и товарот од случајно оштетување.KPS серија напојување има контрола на температурата коло и ниско интелигентни топлина дисипација на бучава. 1. Линија за производство на тест. 2. Мобилен телефон одржување, компјутер одржување, електричен уред за одржување,Автомобил DVD, автомобил аудио. 3. Производ стареење, electroplating,како што отпорници, кондензатори, релеи, DC мотори, Led диоди, итн. 4. Полнење на батеријата. 5. Лабораторијата за научно истражување, настава,фабрика, на одржување на напојување.училишните лаборатории за научно истражување и линија за производство употреба 6. Сите други прилики бараат DC напојување. 1x DC напојување 1x кабелот за напојување (ЕУ,САД,велика БРИТАНИЈА,AU) 1x Тест линија 1x Инструкции.

Главните карактеристики

Избор на клиент