.

.

Amagabeli Nonstick француски Baguette Тави за Печење 15x6.3 Јаглероден Челик 2 Леб Перфорирани Леб Фах Baguette Печење Послужавник Се Пече Мувла Тост Готвење Рерната Toaster Пан Cloche Брано

Amagabeli Nonstick француски Baguette Тави за Печење 15x6.3 Јаглероден Челик 2 Леб Перфорирани Леб Фах Baguette

DEN 407.76

Пристапност
Во достапна форма

Nonstick & Храна одделение материјал : Професионална 2 леб француски baguette пан во димензија на 15"x6.3", дизајниран од храна одделение nonstick Силиконски слој, се безбедни за чувствувате печење употреба.ПРЕДЛОГ : Четка тенок слој путер на тавата пред првата употреба за подобра употреба на сила, и избришете со сува крпа или кујна хартија.Издржливи јаглероден челик и Добра топлинска спроводливост : Професионални задебелена јаглероден челик материјал кој е еко-пријателски за сила и издржливост.Добра топлинска спроводливост и Рамномерно загревање.Добро breathability и Лесно да demold : Перфорирани дизајн на оваа baguette за печење овозможува на влага бегство, добар проток на воздух и дозволувајќи им на лебови да се јасни и веѓата рамномерно.Премиум дизајн за лесно да се ослободи.Оваа baguette печење послужавник обезбедува дома пекарите со лесен начин да се пече топло, свежи француски леб baguettes од утешува на вашата кујна.Висока температура & Мазна : Професионални јаглероден челик материјал се со висока температура отпорни на 446℉.Деликатна мазна crimping дизајн, не остра и не повреда на рацете.Погоден за домашна употреба и за комерцијална употреба.Премиум грижа за корисници : Ние сме посветени да им обезбеди на премиум производи за вас и да им понудиме беспрекорна грижа за вас.Не чека подолго и само уживајте во вашиот идеален производи денес!.Спецификации : .Боја : Сребро.Димензии : 15" x 6.3"(L x W).Материјал : Тешки јаглероден челик.Обложување : Храна одделение силиконски слој.Висока Температура Отпорни : 446℉.Карактеристики : .Nonstick со храна одделение силиконски слој.Брз коефициент на топлинска спроводливост во професионални јаглероден челик материјал.Добро breathability со перфорирани дизајн.Лесно да се ослободи.Висока температура отпорни на 446℉.

Главните карактеристики

Избор на клиент