.

.

DOITOOL Ostomy Бариера Прстен Не Протекување Бариера Полнила Moldable Colostomy Кеси Бариера Прстени за Ileostomy Stoma Грижа Stoma Старечки Додатоци Дебелина 2mm Бела

DOITOOL Ostomy Бариера Прстен Не Протекување Бариера Полнила Moldable Colostomy Кеси Бариера Прстени за Ileostomy

DEN 278.16

Пристапност
Во достапна форма

Направени со високо - квалитетни материјали.Флексибилен кожата бариера формулација ќе мувла саканиот облик и форма.Тоа може да престојува во своето место без ненамерни движење.Не е лесно да падне и да не ја оштети вашата кожа.Користете го за да се поправи ostomy торба со леснотија, донесе повеќе погодност.Се протега и калапи околу stoma или рана.Одговара за оние со лента алергии.Кожата бариера прстен, не го поправи вашиот ostomy торба, но исто така и заштита на вашата кожа.Опис Направени на квалитетот на ПВЦ материјал, безбедно, здраво и трајни производи за употреба, кожа пријателски, погоден за здравствена нега.Ефикасно шасијата од поместување или менувањето, случајно паѓа, се приспособат на телото форма промени и да се движат слободно.Карактеристики - Боја : Бела - Материјал : ПВЦ - Не е лесно да падне и да не ја оштети вашата кожа.Користете го за да се поправи ostomy торба со леснотија, донесе повеќе погодност.- Кожата бариера прстен, не го поправи вашиот ostomy торба, но исто така и заштита на вашата кожа.- Се протега и калапи околу stoma или рана.Одговара за оние со лента алергии.- Направени со високо - квалитетни материјали.Флексибилен кожата бариера формулација ќе мувла саканиот облик и форма.- Тоа може да престојува во своето место без ненамерни движење.Пакет Вклучувајќи 1 x ostomy прстен.

Главните карактеристики

Избор на клиент