.

.

КООРДИНАТОР Ketsumeishi на Здравјето на Децата се Грижат Перница јадро Бебе Форма Перница Традиционалната Кинеска Медицина Здравствена Нега, Погодни за Момчиња и Девој

КООРДИНАТОР Ketsumeishi на Здравјето на Децата се Грижат Перница јадро Бебе Форма Перница Традиционалната Кинеска

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

Ергономски дизајниран-нашите ketsumeishi деца перница користи ергономски криви дизајн за да ги растера притисок на вратот и главата, обезбедување на ' рбетот поддршка за малите деца, во исто време, тоа не влијае на бебето удобност.Перница јадро пополнување материјал донесува ултра-фини бисер памук, високо-квалитетни полиестер влакна не е лесно да се деформира, има добра еластичност, е топло и дише, производот автоматски се продолжува по шиење, и не е лесно да се деформира.Надвор од перница јадро усвојува дише мрежа со добра пропустливост на воздух.Преку вистински медицински материјали, лабава мрежа во долниот слој може да кондензација голема количина на воздух на горниот слој, кој е висок-брзина и непречено и слобода, што на богатите медицински материјали рамномерно и на сите круг на лево-дејствува врз човечкото тело.Со перница на ketsumeishi, можете да мириса на традиционалната Кинеска медицина вкус на ketsumeishi чај кога се спие во текот на ноќта, давајќи им на луѓето освежувачко чувство, ослободување притисок и внесување на висок квалитет на спиење побрзо.Во споредба со памук перница јадро, на сила е памук потешко од тоа на главата.Грлото на интервертебралните дискови е од корист.Постојаната поддршка на долниот дел на грбот : тоа е погоден за децата на спиење дома или пред училиште и градинка, со безбедни чувство на бебето.Во прилог, без разлика кога ќе се види ТВ, разговор или да јадат, може да се застане и да се обезбеди пријатен долниот дел на грбот поддршка на креветот или столот.Перница облик : rectangular Bedding дефект : здрава перница/дрога pillow Pillow висина : Other Pillow core материјал : полиестер cotton Specification : Single Pillow тежина : 0-1 носители на Jin Applicable објект : Children Filler : Полиестер Fiber Color : Деца сива нето-перница на двете sides Size : 30 * 50cm Fill Материјал Име : ketsumeishi Fill материјал состав и содржина : 90% Бисер памук +10% ketsumeishi Color класификација : white Product Одржување инструкции : перница core има патент.Препорачливо е да се земе од Бисер памук и измијте го со рака кога чистење, поради тоа што содржи ketsumeishi, машина за перење не е препорачливо.

Главните карактеристики

Single :
Pillow weight:
0-1 Jin
Applicable object:
Children
Filler:
Polyester Fiber
Color:
Children's gray net pillow on both sides
Size:
30 * 50cm
Fill Material Name:
ketsumeishi
Fill material composition and content:
90% Pearl cotton +10% ketsumeishi
Color classification:
white
Product Maintenance instructions:
The pillow core has a zipper. It is recommended to take out Pearl cotton and wash it by hand when cleaning, because it contains ketsumeishi, machine washing is not recommended. :
Избор на клиент