.

.

M6 Крило Ореви, Крило Ореви Лесен за Користење Здрав и Сигурен Широко се Користат за Машини

M6 Крило Ореви, Крило Ореви Лесен за Користење Здрав и Сигурен Широко се Користат за Машини

DEN 554.40

Пристапност
Во достапна форма

Овие ореви поседува јасна и дури и теми,здрав и сигурен, не се лизга, лесен за употреба.Широко се користи во опрема која се бара чести демонтажа и одржување, како на пример : машини, електронска опрема, итн.Овие плодови се добар контакт перформанси, обезбедувајќи стабилна работа.Овие плодови се лесни за употреба и ракување.Оваа орев има крило на секоја страна која ви помага да се стегне орев без алатки.Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, овие крило ореви се издржливи со долг животен век.Функција : 1. Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, овие крило ореви се издржливи со долг животен век.2. Овие ореви поседува јасна и дури и теми,здрав и сигурен, не се лизга, лесен за употреба.3. Овие плодови се лесни за употреба и ракување.Оваа орев има крило на секоја страна која ви помага да се стегне орев без алатки.4. Широко се користи во опрема која се бара чести демонтажа и одржување, како на пример : машини, електронска опрема, итн.5. Овие плодови се добар контакт перформанси, обезбедувајќи стабилна работа.Спецификација : Предмет Тип : Крило Nuts Material : 304 од не ' Рѓосувачки Steel Quantity : 10 Pcs Model : M6 Applicable Сценарија : Широко се Користи Во Опрема Која се Бара Чести Демонтажа И Одржување, Како што се Машини, Електронска Опрема, Итн.Производ Големина : Ширина B : Прибл. 10мм / 0.4 in Thickness Dk : Прибл. 3мм / 0.1 in Outer Висина К : Прибл. 15.2 mm / 0.6 in Thickness M : Прибл. 8.4 mm / 0.3 in Outer Ширина L : Прибл. 32-милиметри / 1.3 in Diameter Y : Прибл. 12mm / 0.5 во Пакет Листата : 10 x Wing Ореви.

Главните карактеристики

Item Type:
Wing Nuts
Material:
304 Stainless Steel
Quantity:
10Pcs
Model:
M6
Applicable Scenarios:
Widely Used In Equipment That Requires Frequent Disassembly And Maintenance, Such As Machinery, Electronic Equipment, Etc.
Product Size:
Width B:
Approx. 10mm / 0.4in
Thickness Dk:
Approx. 3mm / 0.1in
Outer Height K:
Approx. 15.2mm / 0.6in
Thickness M:
Approx. 8.4mm / 0.3in
Outer Width L:
Approx. 32mm / 1.3in
Diameter Y:
Approx. 12mm / 0.5in
Package List:
10 xWing Nuts :
Избор на клиент