.

.

DONCK Преносни Напојување Лабораторија Dc Напојување Прилагодливи Стабилизира Регулирани Префрлување Напојување Променлива Клупата Извор 30v 10a 60v 5a Wanptek Моќ Напон Кон

DONCK Преносни Напојување Лабораторија Dc Напојување Прилагодливи Стабилизира Регулирани Префрлување Напојување

DEN 5853.12

Пристапност
Во достапна форма

1.Имаат комплетен оперативен заштита функција.во текот температура заштита,заштита од преоптоварување,краток спој заштита. 2.Мали димензии, мала бран,мала тежина и голема моќ густина,Високо ефикасни. 3.Напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна операција. 4.Постојан притисок и константна струја прекинувач автоматски.Таму се вклучени 8 пакети : Три-цифрен екран 0.1 V/0.01 1.NPS3010 W DC напојување со енергија на екранот 30 V 10 A(црна) 2.NPS3010 W DC напојување со енергија на екранот 30 V 10 A(бела) 3.NPS605 W DC напојување со енергија на екранот 60 V 5 A(црна) 4.NPS605 W DC напојување со енергија на екранот 60 V 5 A(бела) Четири-цифрен екран 0.01 V/0.001 5.NPS3010 W DC напојување со енергија на екранот 30 V 10 A(црна) 6.NPS3010 W DC напојување со енергија на екранот 30 V 10 A(бела) 7.NPS605 W DC напојување со енергија на екранот 60 V 5 A(црна) 8.NPS605 W DC напојување со енергија на екранот 60 V 5 A(бела) Wanptek е нов NPS-W серија на производи вклучуваат 2 модели, имено NPS3010 W, NPS605 W.Телото бои се достапни во црна и off-бело.Овој модел е минијатурна префрлување DC напојување.Излезниот напон и струја може да се контролира и да се прилагоди од страна на променливи отпорници, соодветно, па тоа дава повеќе практичност и точност на вредноста на напонот и струјата.На панел, исто така, обезбедува висока прецизност три-прозорец за дигитална цевка се прикаже на напон, струја и моќ, така што корисниците може интуитивно го види сегашниот статус и користи различни параметри на машината ВОВЕД : серија на префрлување напојување за мерен инструмент се отфрли можноста за непријатностите на bigvolume и тешка категорија на традиционалните напојување поседуваат.Четири прилагодување на копчиња,излезниот напон и струја соодветно се контролирани од две променливи отпорници со груба и фина регулација за morehandy и прецизни прилагодување. 1.Имаат комплетен оперативен заштита функција.во текот температура заштита,заштита од преоптоварување,краток спој заштита. 2.Мали димензии, мала бран,мала тежина и голема моќ густина,Високо ефикасни. 3.Напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна операција. 4.Постојан притисок и константна струја прекинувач автоматски. 5.Thre.

Главните карактеристики

Избор на клиент