.

.

Зимски Масажа Ѓумбир Етерични Масла, Греење Масажа Масло, Употреба Со Овлажнител 30ml (А)

Зимски Масажа Ѓумбир Етерични Масла, Греење Масажа Масло, Употреба Со Овлажнител 30ml (А)

DEN 107.76

Пристапност
Во достапна форма

Масажа масло има благотворно состојки за подобрување на сетилата и да помогнат да се олесни напнатост во мускулите на грбот, рамениците, вратот и повеќе,да се создаде една добра атмосфера.Може да се ублажат симптомите на анксиозност, паника, депресија, напнатост и нервниот поврзани со тешкотии.Revitalising, тонирање на кожата - голема додадена на крем, лосиони или тонери.Исто така добро за акни, врие, итн.Може да помогне да се намали нервозни се дружат со каснувања од инсекти, сува кожа и егзема.Употреба : Ароматерапијата, обичај масажа и телото масла, испарување, дифузија, горилници на нафта, вшмукување, компресија, парфем, мешавини, Спа и семејство, производи за чистење.Објектот specifics WT : 30ml/Bottle Ingredient : Ginger Note : Овој производ е за надворешна употреба само, не се зема орално, се стави во сенка и децата не стигнат до место.Својства : антисептик, смирувачки, подмладителен, релаксирачки, soothing Reported Бенефиции и Предложи : Благотворно и Смирувачки за тело и mind Can олеснување на симптомите на анксиозност, паника, депресија, напнатост и нервниот поврзани со difficulties Revitalising, тонирање на кожата - голема додадена на крем, лосиони или тонери.Исто така добро за акни, врие, итн.Може да помогне да се намали нервозни се дружат со каснувања од инсекти, сува кожа и eczema Uses : ароматерапијата, обичај масажа и телото масла, испарување, дифузија, горилници на нафта, вшмукување, компресија, парфем, мешавини, Спа и семејство, производи за чистење.Пакување Details Unit Тип : piece Package Тежина : 0.04 kg Package Големина : 9cm x 4cm x 4cm Packaging Детали : 1 x Ѓумбир Масло.

Главните карактеристики

Избор на клиент