.

.

Замена на Восокот Тенџере, Обновливи Восок Потоплите Замена Садови со Капак за Восок Грејач Машина за Шанса

Замена на Восокот Тенџере, Обновливи Восок Потоплите Замена Садови со Капак за Восок Грејач Машина за Шанса

DEN 184.56

Пристапност
Во достапна форма

Поле НА ПРИМЕНА : Од восок се топи резервоарот не е само погодна за шанса, но исто така и за мешање, пигмент мешање, мешање во прав, чоколадо издавање, итн.ПОГОДЕН ВОСОК ГРЕЈАЧ : На обновливи восок тенџере има мал капацитет, лесен за носење, ве молиме да се измери големината на восок грејач пред потврдување на нарачката.КОРИСНИКОТ ПРИЈАТЕЛСКИ КОМПЛЕТЕН СЕТ : Нашата восок тенџере се опремени со капак, капакот овозможува запечатување област, кога восок загрева, работи за да се намали ризикот од горат повреди.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : во Споредба со алуминиумска тава, овој производ е лесно да се чисти.Стави во тенџере на алуминиум тенџере пред греење восок, заштеда на чистење на време.SAFE МАТЕРИЈАЛ : Од восок се топи резервоарот е направен од премиум храна одделение не држи силика гел, кој е безбедно, и ладење восок може да биде лесно да се отстрани од тенџере.Функција : 1. SAFE МАТЕРИЈАЛ : Од восок се топи резервоарот е направен од премиум храна одделение не држи силика гел, кој е безбедно, и ладење восок може да биде лесно да се отстрани од тенџере.2. ПОГОДЕН ВОСОК ГРЕЈАЧ : На обновливи восок тенџере има мал капацитет, лесен за носење, ве молиме да се измери големината на восок грејач пред потврдување на нарачката.3. КОРИСНИКОТ ПРИЈАТЕЛСКИ КОМПЛЕТЕН СЕТ : Нашата восок тенџере се опремени со капак, капакот овозможува запечатување област, кога восок загрева, работи за да се намали ризикот од горат повреди.4. ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : во Споредба со алуминиумска тава, овој производ е лесно да се чисти.Стави во тенџере на алуминиум тенџере пред греење восок, заштеда на чистење на време.5. Поле НА ПРИМЕНА : Од восок се топи резервоарот не е само погодна за шанса, но исто така и за мешање, пигмент мешање, мешање во прав, чоколадо издавање, итн.Спецификација : Предмет Тип : Восок се Топи Tank Material : Silicone Color : Црвен Пакет Листа : 1 x Топење на Восокот Tank1 x Капак.

Главните карактеристики

Item Type:
Wax Melting Tank
Material:
Silicone
Color:
Red
Package List:
1 x Melting Wax Tank :
1 x Lid :
Избор на клиент