.

.

Контрола Уреди ST2533-1A250 ST Серија Месинг Мека Седиште ASME сигурносен Вентил, 250 psi Поставите Притисок, 3/8 Машки NPT

Контрола Уреди ST2533-1A250 ST Серија Месинг Мека Седиште ASME сигурносен Вентил, 250 psi Поставите Притисок,

DEN 199.68

Пристапност
Во достапна форма

Олеснување притисок претходно 250 psi со проток од 220 cfm. 3/8 NPT навој влезот врска со Vibra-Печат тема за заклучување.Дувачкиот изградба и музика жица пролет за отпорност на корозија. 250 С максимална температура за користење на висока температура апликации.ASME безбедност оценет со УВ и NB марки.Оваа контролни Уреди ST2533-1 A250 ASME сигурносен вентил има месинг тело, 250 psi олеснување на притисокот, а 3/8 инчи машки NPT навој влезот конекција, и нерѓосувачки челик се повлече прстен за прирачник притисок олеснување.Вентил е месинг тело, месинг вентил седиштето, и цинк позлатен челик пролет се спротивстави на корозија и може да се користи во оперативни температури до 250 F. претходно олеснување притисок е точна, да во рок од +/- 3 проценти и на силициум О-прстен овозможува течење-доказ да се печат во рок од +/- 10% на олеснување на притисокот.Овој сигурносен вентил е Американското Општество на Механичките Инженери (ASME) безбедност оценет и прикажува УВ марка за притисок сад за безбедноста вентили.Тоа исто така ќе го прикажува NB марка за сертификација во согласност со NB-501, Националниот Одбор за Сертификација на Притисок Олеснување Уреди.Овој сигурносен вентил има 219.8823 кубни метри во минута (CFM) проток и е погодна за притисок олеснување апликации како што се во почетниот изградба или индустриски компресори за воздух.

Главните карактеристики

Избор на клиент