.

.

50Pcs Wire Конектор Блок Компактен Терминал Блок Лента ThroughType Жица Притисни Кабел Конектор 30A Индустриски Материјали за Електрични Светилки Контрола (4in4out)

50Pcs Wire Конектор Блок Компактен Терминал Блок Лента ThroughType Жица Притисни Кабел Конектор 30A Индустриски

DEN 2292.00

Пристапност
Во достапна форма

【Изолационен Материјал】Изолирани пластични случај е огноотпорни со добра изолација, не е лесно да се возраст, донесе безбедно снабдување со електрична енергија употреба, кристално јасно изглед, можат да работат во -25ºC да 105ºC. 【 Лесен за Употреба】Multigroup појавување, донесе погодно жици, високата употребливост, безбеден и сигурен.Производот се користи за светилки, електромеханичка, механички, електрични контрола, жици, за напојување итн. 【Повеќенаменски】Може да се користи за големи магацини, хотелско сместување, апарати за електрична енергија, и фабрика електрична енергија.Безбедно да се поврзете жици, без лемење или електрични лента,лесен за употреба. 【Добра Електрична Спроводливост】Задебелена месинг водич лента има висок currentcarrying стапка и одлична спроводливост. 【По Продажба】Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги за било која причина, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас и да ни даде можност да се реши проблемот.Ние ќе донесе клиенти добар шопинг искуство како што е нашата крајна цел.Спецификација : Предмет Тип : Terminal Block Материјал : ПА, месинг Користи : Големи магацини, хотелско сместување, апарати за електрична енергија, фабрика за производство на електрична го Издржат Струја : 30 A го Издржат Напонот : 380 V Жици Опсег : 1~2.5mm2 Соголување Должина : Околу. 10мм / 0.4 во Работна Температура : -25 до +105 тоа Како да го Користите : 1 : да се Подготви задник терминал, и кора исклучите заштитен слој на дел од жица, кој треба да биде поврзан со 2 : Unscrew на завртки на терминалот блок и да се подготви на голиот жица 3 : Вметнете еден крајот на голиот жица во терминалот, а потоа и затегнете ја завртката Пакет Листата : 50 x Terminal Block.

Главните карактеристики

Item Type:
Terminal Block
Material:
PA, brass
Uses:
Large warehouses, hotel housing, household electricity, factory electricity
Withstand Current:
30A
Withstand Voltage:
380V
Wiring Range:
1~2.5mm²
Stripping Length:
Approx. 10mm / 0.4in
Working Temperature:
-25 to +105
How to Use:
 
1:
Prepare the butt terminal, and peel off the protective layer of the part of the wire that needs to be connected
2:
Unscrew the screw of the terminal block and prepare the stripped wire
3:
Insert one end of the stripped wire into the terminal, and then tighten the screw
Package List:
50 x Terminal Block :
Избор на клиент