.

.

StonyLab Гумени Цевки, Чиста Латекс Килибар Цевки Природни Гума, Цевка 3/8 (9mm) OD 1/4 (6mm) ID Високо Еластична и Силна - 1 Метар

StonyLab Гумени Цевки, Чиста Латекс Килибар Цевки Природни Гума, Цевка 3/8 (9mm) OD 1/4 (6mm) ID Високо Еластична

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

Надворешен Дијаметар : прибл; 9mm (3/8 инчи), Внатре Дијаметар : прибл. 6mm (1/4 инчи).Направени со висок квалитет на природна гума латекс со мазни ѕидови; Една долга континуирана парче прави тоа флексибилни за да се сечат во посакуваната должина за да ги задоволат вашите потреби.Силна и високо еластични со максимална издолжување на 700%.Може да се широко се користи во општите лабораторија апликации, медицината, биологијата, земјоделството, фитнес вежби, или дури и како slingshot лов катапулт бенд и така натаму.Ве молиме да се зачува цевки на ладно и суво место На топлина, сонцето и екстремен студ може да го скрати нејзиниот животен век.SKU : XL-815404 Why Изберете Stony Lab? 1. На Stony Lab значи високо-квалитетни производи за разумни цени. 2. Ние се пофали на одлични услуги на клиентите со големо задоволство рејтинг, со нашиот тим на претставници се подготвени да им помогне на вас од понеделник до петок, од 9 : 30 до 5 : 30 Источна Време. 3. Ние пак и брод вашата нарачка директно од нашите НАС-базирани склад во рок од 24 деловни часа, и следење на информации ќе бидат обезбедени за вас штом тоа ќе е на располагање.Description Outside Дијаметар : прибл. 9mm (3/8 инчи), Внатре Дијаметар : прибл. 6mm (1/4 инчи)Направени со висок квалитет на природна гума латекс со мазни ѕидови.Една долга континуирана парче прави тоа флексибилни за да се сечат во посакуваната должина за да ги задоволат вашите needs Strong и многу еластични со максимална издолжување на 700%Може да се широко се користи во општите лабораторија апликации, медицината, биологијата, земјоделството, фитнес вежби, или дури и како slingshot лов катапулт бенд и така on Please зачува цевки на ладно и суво место.Топлина, сонцето и екстремен студ може да го скрати нејзиниот lifespan Stony Lab гарантира висок квалитет и премиум услуги на клиентите.

Главните карактеристики

Избор на клиент