.

.

10 Компјутери Волфрам Electrode Род, Бела Совет Zirconiated Волфрам Род, WZ8 Аргон Лачно Заварување Игли, Indutrial Материјали,1/16in x 150mm за Аргон Лачно Заварување

10 Компјутери Волфрам Electrode Род, Бела Совет Zirconiated Волфрам Род, WZ8 Аргон Лачно Заварување Игли, Indutrial

DEN 306.96

Пристапност
Во достапна форма

Изврши и под AC услови.Кога заварување, неговото завршување секогаш може да се одржи сферични формата и лак е постабилна отколку чист волфрам електроди.Имаат силна отпорност на resisitance, не е лесно да се оштети, што го прави издржливи.Широко се користи, особено погоден за AC заварување на Mg, алуминиум и бакарни легури.Неговите супериорни перформанси под високо оптоварување услови е незаменлив од страна на други електроди.Пакет вклучувајќи 10pcs волфрам electronde прачка, и тоа е сосема доволно за ваша употреба.Функција : 1. Изврши и под AC услови.Кога заварување, неговото завршување секогаш може да се одржи сферични формата и лак е постабилна отколку чист волфрам електроди.2. Имаат силна отпорност на resisitance, не е лесно да се оштети, што го прави издржливи.3. Широко се користи, особено погоден за AC заварување на Mg, алуминиум и бакарни легури.4. Неговите супериорни перформанси под високо оптоварување услови е незаменлив од страна на други електроди.5. Пакет вклучувајќи 10pcs волфрам electronde прачка, и тоа е сосема доволно за ваша употреба.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Волфрам Electrode Rod Color : Бела Tip Material : Zirconiated Tungsten Model : WZ8 Welding Тековната Селекција : DC : негативни 60-150 (А) позитивни 10-18 (А) AC : Асиметрични бранови (А) Симетрични бранови (A)Основни Дијаметар : Прибл. 1/16in Length : Прибл.Прибл. 150mm/6in The Природата на Кожата : Tungsten Melting Точка : 500℃Флукс Содржина : 0.7-0.9%Опсег на Примена : Аргон лак welding Welding Струја : 200 A Пакет Листата : 10 x Волфрам Electrode Род.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Tungsten Electrode Rod
Color:
White Tip
Material:
Zirconiated Tungsten
Model:
WZ8
Welding Current Selection:
DC
AC:
Asymmetrical waveform (A) Symmetrical waveform (A)
Core Diameter:
Approx. 1/16in
Length:
Approx. Approx. 150mm/6in
The Nature of the Skin:
Tungsten
Melting Point:
500℃
Flux Content:
0.7-0.9%
Scope of Application:
Argon arc welding
Welding Current:
200A
Package List:
10 x Tungsten Electrode Rod :
Избор на клиент