.

.

Aexit Пластични 250V Осигурач Блокови & Осигурач Носители 10A FS-10 Еден Пол 5.8 x 30мм Осигурач w База на Спојување на Носителите на 2 КОМПЈУТЕРИ

Aexit Пластични 250V Осигурач Блокови & Осигурач Носители 10A FS-10 Еден Пол 5.8 x 30мм Осигурач w База на Спојување

DEN 1137.60

Пристапност
Во достапна форма

Име на производ : Осигурач + Осигурач Држач;Тип : FS-10;Погоден за Спојување Големина : 5.8 x 30мм (D * H).Номинална Напон : 250 V;Номинална Струја : 10 A.Пол Број : 1;Материјал : Тешко Пластични Носителот Големина : 5.5 x 1.6 x 4.2 cm/ 2.2" x 0.6" x 1.7"(L*W*T).Тежина : 42g;Пакет Содржина : - 2 x Fuse2 x Осигурач Држачот.Опис : Помош со 6 x 30мм Осигурач за заштита на електрични дистрибутивни инсталации на оценет напон на 250 V AC.Со номинална струја до 10 A против штета поради overloads и кратки-коло струи.Дојде со едно Парче FS-10 осигурач, погодно за вашата секојдневна употреба.

Главните карактеристики

Избор на клиент