.

.

WIRESTER 5 Ролни 10мм X 30m (100ft) Висока Температура Отпорни на Топлина Лента Електронски Polyimide Лента за Маскирање, Лемење, Електрични, преносот на Топлината Винил, 3D Принтер

WIRESTER 5 Ролни 10мм X 30m (100ft) Висока Температура Отпорни на Топлина Лента Електронски Polyimide Лента

DEN 299.76

Пристапност
Во достапна форма

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ТОПЛИНА ОТПОРНИ ЛЕНТА : висока и ниска температура отпорни, висок изолација, солза-отпорот, без дополнителни лепило остатоци.ШИРОК СПЕКТАР НА АПЛИКАЦИИ за чувствителни печатени кола (PCB) маскирање; телефон батерии, големина на пакување; лемење, електрична изолација, и спојување на каблите.СИЛНА СИЛИКОНИ ЛЕПИЛО : добар квалитет лепило, добра вискозитет, без дополнителни лепак лево кога отстранување.ВРЕДНОСТ ПАКЕТИ : 5 ролни во 10мм/0.39 во ширина, 30m /100ft Должина.МАКСИМАЛНА ОТПОРНИ на ТОПЛИНА : 280 C/ 536 F; Адхезија : 26 N/25мм.Нашата топлина температура лента ќе одговара на твоите потреби во маскирање, лемење на електронските поправка и други DIY проекти.Со силна силикони лепило, снимката е лесно да се држи во место и да нема остатоци по пилинг off.Одлична електрична изолација.Одлична отпорност на топлина.

Главните карактеристики

Избор на клиент