.

.

DOGSAMUST Сите Природни Кокос Школка активниот Јаглен за Кучиња 1 мл во Прав

DOGSAMUST Сите Природни Кокос Школка активниот Јаглен за Кучиња 1 мл во Прав

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Без Мирис, Невкусна.Брза Акција.USP Храна Одделение.Нема несакани ефекти, може да се користи на бремени или lactating кучиња.Purges телото од токсини.DOGSAMUST Сите Природни Кокос Школка активниот Јаглен За Кучиња јас го користам овој производ секојдневниот во моето куче обука, да се качите и rescues.Таа работи многу брзо и е безбедно, без несакани ефекти.Тоа е без мирис и невкусна.Идеално, активниот јаглен се изведува во рок од еден час на toxin ingestion, сепак, таму може да се користи за активниот јаглен дури и надвор од оваа временска рамка.Јаглен кога се администрира ќе ги апсорбира сите токсини во систем кој ќе ги опфаќа сите лекови што имаат дадено вашето куче пред третман, може да ги заменат своите лекови на 3 до 4 часа по третманот.Употреба : Дизентерија, Труење Со Храна, Алергии, Стрес, Болки Во Зглобовите, Каснувања Од Инсекти, Гас, Лош Здив.Корисна предмет за да го задржи во кучиња прва помош комплет.Отворена тегла многу внимателно како прав е многу фини и лесно да се оди насекаде!Дози : За многу мали кучиња (teacup големина) употреба 1/4 лажиче.Вклучена е 1/2 лажиче лажичка до 30# на телесна тежина - 1 лажиче до 60# - 1 1/2 лажиче до 80# - 2 tsp над 80# телесна тежина.Варење Олеснување - Јаглен се ефикасни во ослободување на варење и стомачните тегоби, во прилог на добивање ослободи од валкана гас.И кучињата лесно се јаде јаглен кога тие имаат потреба од тоа.Дијареа - активниот јаглен може да се користи за ублажување на вашето куче е дијареа, и тоа нема да предизвика опстипација.Јаглен намалува холестеролот - Дури и кучињата можат да имаат висок холестерол.Јаглен може да помогне во одржување на холестерол во рамките на здрави граници.Змија каса и spider каснувања - Можете дури да го користите кашната облога од јаглен и вода на змија залак или пајакот залак.Кученце Мириси - активниот јаглен за кучиња исто така се користи рутински да се елиминира животинско тело и здив мириси.Куче Труење - активниот јаглен е е природен чистење на крвта, и го штити црниот дроб кога вашето куче има јаде нешто отровни.Се администрира што е можно побрзо!.

Главните карактеристики

Избор на клиент