.

.

Montblanc Ballpoint Пенкало Refills (M) Barbados Сина 116219 / Рефил Касети со Среден Совет за Montblanc Топката Пенкала / 2 x Сина Ballpoint Refills

Montblanc Ballpoint Пенкало Refills (M) Barbados Сина 116219 / Рефил Касети со Среден Совет за Montblanc Топката

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

На високо-квалитетни ballpoint пенкало refills од Montblanc обезбеди непречено и во согласност со мастило тек за врвен пишување искуство - со среден совет за течност линии на хартија.На мастило рефил не ги размачкаме и е брзо сушење - одличен избор за левата handers / мека совет не scrape и е совршена за пишување на скапоцени хартија.На Barbados Сина боја се залага за разиграните и живописни narrations - идеален за куршум journaling, scrapbooking, и се напомене надолу различни приказни.Светла сина топка точка refills ги собере сите Montblanc ballpoint пенкала освен за Meisterstück Hommage à В. А. Моцарт.Предмети доставени : 2 x Медиум Ballpoint Пенкало Refills од Montblanc во Barbados Сино / Касети дојде во домот на подарок кутија која ги отсликува мастило боја.Боја : Barbados Сино | Големина : M Barbados Сина ballpoint рефил се комбинираат виталност и сјај кои потекнуваат од Карибите Океан – совршена инспирација да се фати оние вечен светови на мислата на хартија.Ballpoint refills од Montblanc планирам непречено над површината, така што вашата креативност, може да тече слободно.Интензивната сина боја претстава која сама по вашето пишување на експресивната моќ и карактер.Напишете ја вашата сопствена приказна со пишување инструмент како уникатен како вашата личност!.

Главните карактеристики

Избор на клиент