.

.

Француски Сапун Со Шеј Путер - Maison du Savon - Зелено Јаболко, 125g

Француски Сапун Со Шеј Путер - Maison du Savon - Зелено Јаболко, 125g

DEN 94.80

Пристапност
Во достапна форма

Органски Сапун Бар - сапун е збогатен со органски шеј путер и е направен од 100% растително база која хидрира, омекнува и штити кожата, благодарение на својот состав, кој е исклучително богата со витамини A, D, E, F. Apple Рака Мие - сапун бар тоа пакети вистински удар!Вкусни свежи мирис на јаболко.Сапун е сигурно да се создаде целосна смисла на физичка и ментална благосостојба.Мирис доаѓа исклучиво од градот Grasse.Шеј Путер Сапун - Шеј путер има регенеративни и ресторативна својства и помага во борбата против сувост на кожата.Тоа чисти, омекнува, ја храни, фирми и хидрира кожата.Сапун е погодна за сите типови на кожа и го спречува стареење и оштетување на кожата.Savon де Марсеј Сапун - Овие сапун барови се направени во Франција, во срцето на Прованса од страна на Maison du Savon.Тие се познати во светот за доставување на голема мириси, додека одржување на вашето тело да се исчисти и на вашата кожа здрава.Moisturising Сапун Барови - Овие сапун барови хидрат, заштитат и се спречи брчки на кожата.Шеј путер е широко се користи во различни moisturising производи благодарение на својата антиоксиданси кои ги штитат кожата од сонцето штета.Brand Maison du Savon специјализирана во создавањето на Марсеј Сапуни, како и миризливи сапун, на која е лидер во францускиот пазар, фали повеќе од 250 видови на сапун fragranced од парфеми од градот Grasse.Сите производи се 100% произведено во Франција.Производ На сапун е збогатен со органски шеј путер и е направен од 100% растително база која хидрира, омекнува и штити кожата, благодарение на својот состав, кој е исклучително богата со витамини A, D, E, F. Шеј путер има регенеративни и ресторативна својства и помага во борбата против сувост на кожата.Тоа чисти, омекнува, ја храни, фирми и хидрира кожата.Сапун е погодна за сите типови на кожа и го спречува стареење и оштетување на кожата.Шеј путер е широко се користи во различни moisturising производи благодарение на својата антиоксиданси кои ги штитат кожата од сонцето штета.Сапун е сигурно да се создаде целосна смисла на физичка и ментална благосостојба.Мирис доаѓа исклучиво од градот Grasse.Сет од 3 е идеална ако имате повеќе тоне или бањи и сакаат да ја користат истата сапун за секој.

Главните карактеристики

Избор на клиент