.

.

Carsafe Несреќа Тестирани Куче Подигнат Сина

Carsafe Несреќа Тестирани Куче Подигнат Сина

DEN 960.00

Пристапност
Во достапна форма

Оваа несреќа тестирани куче автомобил подигнат е сертифициран до 32 Kg / 70lbs да обезбеди дополнителни мир на умот, кога патувате со вашето куче со автомобил.Со удобно лесен дизајн кој ги поврзува директно до вашиот автомобил сигурносен појас систем, оваа несреќа тестирани се подигнат овозможува безбеден автомобил сигурносен појас за вашето куче.Целосно рефлексивни ткаенина на пред градите парче обезбедува здраво видливост во сите ситуации во секое време од денот.Cushioned и дише слоеви дизајниран во градите парче дизајн се обезбеди вашето куче патува во удобноста.По пристигнувањето, на овој флексибилен куче автомобил темперамент може да се користи како конвенционалните куче се подигнат на прошетки, со двете предната и задната доведе точки на поврзување.Опис на производот Оваа несреќа тест уверение куче автомобил темперамент ќе го задржи вашето куче сигурна и безбедна.Таа користи вашиот автомобил сигурносен појас систем за да се создаде безбедно куче автомобил сигурносен појас за вашето домашно милениче.Благодарение на својата cushioned и дише слоеви, вашето куче може да патува во удобноста.Погоден за широк спектар на куче големини и раси, тоа исто така може да се користи како шетаат кучето се подигнат кога ќе пристигне во вашата дестинација.Сет Содржи : Carsafe Подигнат Несреќа тестирање за само сертификација спроведено на Универзитетот во Мичиген Транспорт Институт за Истражување (САД) за Друштво на Животни.НИ Сојузна Моторно Возило Стандарди за Безбедност (FDMVSS)213 Дете насоченоста Канадски Моторно Возило Стандарди за Безбедност (CMVSS)213 авѕ Систем.Брзина - 48km/h : 30mph.Sled типот на - влијанието на sled опериран враќа принцип.Големина и тежина поврзани со куче dummies 7-32 Kg : 15.43 lbs - 70.54 lbs.Се Подигнат Максимална Тежина : .XS 15.43 lbs.S 33.07 lbs.М 70.55 lbs.L 70.55 lbs.

Главните карактеристики

Избор на клиент