.

.

PartyHut 100-Купот XL кафематот Подготовка на Бројлери | Екстра Големи Комерцијални Големина Кафе Urn | Настани, Fundraisers, Забави, Свадби

PartyHut 100-Купот XL кафематот Подготовка на Бројлери | Екстра Големи Комерцијални Големина Кафе Urn | Настани,

DEN 3599.76

Пристапност
Во достапна форма

ЕКСТРА ГОЛЕМИ ДИМЕНЗИИ – голем големина ви овозможува да направите до 100 порции кафе во 5oz чаши, или 65 порции во 8oz чаши.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА – Едноставно додадете вода и кафе.Индикатор светлото прикажува кога подготовка е завршена, а кафето е подготвен да им служи.Кафе-ниво мерач го прави лесно да се знае на количеството на кафе во внатрешноста на urn.За КОНТРОЛА на ТЕМПЕРАТУРАТА - Автоматска контрола на температурата останува еднаш на кафе е завршена подготовка да се задржи топло кафе колку што е потребно.ЗА ЕДЕН СЛУЖАТ ИЛИ CARAFES – мулти-функционални dripless тапа овозможува за еден куп на издржување или за континуирано пополнување на carafes или други служат контејнери.Одличен Подарок Идеја!Поголемиот дел од нашите објекти се слика и/или опис на содржината на кутијата.Ве молиме контактирајте со нас ако сакате за нас да се покрие тоа.Едноставно додадете кафе, вода, притисни на копчето, и ќе мора да се соберат до 100 чаши на вкусни топло кафе, за неколку часа.На контрола на температурата држи кафе или топла вода, за неколку часа.Мулти-функционални dripless тапа овозможува за еден куп на издржување или за континуирано пополнување на carafes или други служат контејнери.Удобен индикатор светлото прикажува кога подготовка е завршена, а кафето е подготвен да им служи.Кафе-ниво мерач го прави лесно да се знае на количеството на кафе во внатрешноста на urn.На "куп" големина за повеќето стандардни кафе креаторите на располагање е 5 унци.Оваа комерцијални кафематот urn произведува 100 (5oz) стандардна големина чаши кафе.Ако би сакале да им служи на поголеми служат големини, urn ви овозможува да произведуваат 65 (8oz) чаши кафе.

Главните карактеристики

Избор на клиент