.

.

Bettomshin 1Pcs 1m Должина Силикони Цевки, 7.9 мм ID 11.1 mm OD Флексибилни Силиконска Гума Цевка Воздух Цевка Цевка за Домашна Подготовка на производство на Вино

Bettomshin 1Pcs 1m Должина Силикони Цевки, 7.9 мм ID 11.1 mm OD Флексибилни Силиконска Гума Цевка Воздух Цевка

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

[SIZE]- Внатрешен дијаметар : 7.9 мм/0.31 инчен; Надворешниот дијаметар : 11.1 mm/0.44 инчен; Должина : 1m/3.28 Ft. [Висок Квалитет со Силиконска Материјал]- Силиконска цевки е лесен, флексибилни и кристално јасна.На цевки има одлична отпорност на хемикалии, растворувачи, бази и киселини.Со мазна внатрешна површина е лесно да тече и чиста. [Висок Степен на Транспарентност]- Силиконска цевка е на висок степен на транспарентност што лесно да се набљудуваат течен проток.Направени од високо квалитетни материјали со мазна внатрешност и надворешност која го спречува слоевита акумулација и овозможува лесен проток и црвенило. [Широко]- се Користи силикони цевки за homebrew и пиво линија, вино, млеко и ракување со храна и обработка, пумпи, св, воздух, вода, храна и пијалаци, итн. [Гаранција]-100% Задоволство Гаранција.ако се чувствувате незадоволителен за нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.Bettomshin Силикони Tubing Product Information Inner дијаметар : 7.9 мм/0.31 inch Outer дијаметар : 11.1 mm/0.44 inch Length : 1m / 3.28 Ft Describe1.На силиконски црева е со висок квалитет, и цевка ѕид е дебела, кои можат да се прилагодат на свиткување радиус.Кога цевка е празна, тоа ќе се врти без да се урива.Магијата на силиконски е дека дури и ако тоа паѓа, тоа може да отскокнување назад без набори, бидејќи овој материјал е неверојатно еластичен и отпорен на оштетувања. 2.На силиконски цевки е лесен, флексибилни, кристално јасно, и има одлична отпорност на хемикалии, растворувачи, бази и киселини.Со мазна внатрешна површина е лесно да тече и чиста.Тоа не содржат BPA и е не-токсични. 3.Силиконски цевки се широко се користи во пумпи, бродови, филтри, климатизација и HVAC цевки, потрошувачка вентил конекции, филтри, цевки, наводнување капка по капка, бари и градини, пиво пиво, вино одлуки, итн.NOTESAs различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики, ви благодариме за вашето разбирање.Ако имате било какви прашања,pls слободно контактирајте со нас во секое време ,ние ќе ви одговори во рок од 24hours.

Главните карактеристики

Избор на клиент