.

.

Geeyu ZHaonan-прачки за Заварување 5Pcs dia10mm 99.9% Графит Прачки, Барови Јаглерод Род Машина Алатки, Заварување Electrode Цилиндар Прачка за Заварување (Дијаметар : Dia10x40mm, Материја

Geeyu ZHaonan-прачки за Заварување 5Pcs dia10mm 99.9% Графит Прачки, Барови Јаглерод Род Машина Алатки, Заварување

DEN 316.56

Пристапност
Во достапна форма

Направени од високо густина крцкањето графит род.Добро подмачкување, висока температура отпор, оксидација отпор.Киселина и алкално отпор, силна термички шок отпор.Идеален за поправки и одржување.Материјалите биле строго се тестираат и квалитетот е повисока од онаа на производи на исто ниво.Опис : Висока чистота графит има висока температура, корозија, оксидација отпор, термички шок на корозија, електрична спроводливост.Тоа е идеален материјал за место заварување машина, јаглерод род машина, задник заварување машина.Карактеристики : Направен од висока густина крцкањето графит род.Добро подмачкување, висока температура отпор, оксидација отпор.Киселина и алкално отпор, силна термички шок отпор.Добра електрична спроводливост, висока механичка сила.Се користи за металургија, машини, електроника, хемиска индустрија, лесна индустрија,итн.Карактеристики : Материјал : Graphite Purity : 99.9%Дијаметар : 10мм / 0.39"Боја : Black Quantity : 5 Weight : 64g(прибл.)Густина : 1.65 g/cm3 Granularity : 0.8 mm Compression Отпор : 30 MPa Fracture Отпор : 13.5 MPa Ash : 0.3%,Resistivity : 9m Thermal Проширување Коефициент : 2.5(X10-6/)Пакетот Вклучува : 5 x Графит Прачки.

Главните карактеристики

Избор на клиент