.

.

SALUTUY Оптички Влакна Attenuator, Повторливост Ефикасно Оптички Влакна Адаптер Висок доход Загуба за Electrically Изолирани Ефикасно

SALUTUY Оптички Влакна Attenuator, Повторливост Ефикасно Оптички Влакна Адаптер Висок доход Загуба за Electrically

DEN 484.80

Пристапност
Во достапна форма

【висок квалитет】Со добра повторливост, добра отпорност на абење и добар температура стабилност. 【Ефикасна】Може ефикасно да се сузбие земјата јамка бучава и да ги елиминираат земјата пречки. 【Безбедност】Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот. 【употреба】На сигнално поле и главната контрола терминал се electrically изолирани ефикасно, избегнување случајно оштетување на главната контрола терминал. 【Низок губење】Високо се вратите на тежината, повеќе од 1000 пати на вметнување и отстранување, а просечната дополнителна загуба вредност е помалку од 0.2 d B.Функција : 1. Со добра повторливост, добра отпорност на абење и добар температура стабилност.2. Високи се вратите на тежината, повеќе од 1000 пати на вметнување и отстранување, а просечната дополнителна загуба вредност е помалку од 0.2 d B.3. Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.4. Може ефикасно да се сузбие земјата јамка бучава и да ги елиминираат земјата пречки.5. На сигнално поле и главната контрола терминал се electrically изолирани ефикасно, избегнување случајно оштетување на главната контрола терминал.Спецификација : Предмет Тип : Оптички Влакна Adapter Material : ABS, керамички, од не ' рѓосувачки steel Environmental Влажност : 95 RHAccurate Слабеењето : ≤±0.5 db Ferrule Тип : Ceramic Wavelength Параметри : Еден режим 1310~1550nm Working Температура : -40-80℃Производ се Вратите на Тежината : ≥55db Storage Температура : -55~85℃ Пакет Листа : 1 x Оптички Влакна Адаптер.

Главните карактеристики

Item Type:
Optical Fiber Adapter
Material:
ABS, ceramic, stainless steel
Environmental Humidity:
95RH
Accurate Attenuation:
≤±0.5db
Ferrule Type:
Ceramic
Wavelength Parameters:
Single mode 1310~1550nm
Working Temperature:
-40-80℃
Product Return Loss:
≥55db
Storage Temperature:
-55~85℃
  :
Package List:
1 x Optical Fiber Adapter :
Избор на клиент