.

.

ILS - LCR-T4 12864 LCD Графички Транзистори Тестер на Отпорност Capacitance ESR Метар SCR

ILS - LCR-T4 12864 LCD Графички Транзистори Тестер на Отпорност Capacitance ESR Метар SCR

DEN 359.28

Пристапност
Во достапна форма

Не ви требаат повеќе информации за овој производ?.Ве молиме да го прочитате описот подолу.Спецификации : Отпорник : 0.1 ω-50 Mw Capacitor : 25p F-100000u FInductance : 0.01 мз - 20 HWorking напојување : DC-9 VStandby струја : 0.02 u AOperating струја : 25m AMaterial : Метал+Plastic Size : за 11.1 cm/4.37"x2.6cm / 1.02"x8.5cm/3.34"[Конверзија : 1cm=0.3937 инчен, 1inch=2.54 см]Карактеристики : 1. Поддршка на влезниот напон откривање function2. Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, N-канал и P-канал MOSFETs, диоди (вклучувајќи двојна диоди), thyristors, triodes, отпорници и кондензатори.Автоматско тестирање на компонента води и прикажување на нив на LCD3. Напред пристрасност напон на emitter транзистори може да се утврди со откривање на засилување фактор и основа на бројот на транзистори, заштита диоди, и like4. Мерка портата прагот на напон и портата capacitance MOSFET5. На екранот се користи 12864 lcd LCD (128 * 64 карактери)6. Висок тест брзина, важи компонента тест : Во 2 секунди (освен во поголем кондензатори, големи capacitance мерење, исто така, е потребно долго време, мерењето на времето во 1 минута е нормално)7. Едно-копче операција, моќ-за тест.8. Потрошувачка на енергија Исклучување Режим : Помалку од 20 n A9. Автоматско исклучување функција може да се избегнат непотребни отпад, спаси батеријата на енергија и подобрување на животниот век на батеријата.Пакетот вклучува : 1 x LCR-T4 12864 LCD Графички Транзистори Тестер.

Главните карактеристики

Избор на клиент