.

.

Lintbells Yudigest Плус Пробиотици Дигестивниот Поддршка За Кучиња (6 Кесички)

Lintbells Yudigest Плус Пробиотици Дигестивниот Поддршка За Кучиња (6 Кесички)

DEN 582.96

Пристапност
Во достапна форма

Lintbells Yu Digest Плус Брзо дејство на дигестивниот поддршка за кучиња и мачки.Ако вашето куче е подложен на дигестивните проблеми, да ги задржи Yu Digest Плус во близина.Нежен, природен и ефективен, што овозможува брза поддршка за проблематичниот tummies, и тоа им помага да управувате со тек тегоби.Vet-сила пробиотици за кучиња и мачки Брзо дејство на дигестивниот итни случаи го Враќа природниот баланс на Врвот до добри бактерии Врзува бактерии, вируси и токсини Достапни во три пакети опции (6 кесички, 12 кесички, 30 кесички) може да се меша Yu Digest Плус со 10-15ml на вода од чешма за да формираат паста, а потоа се хранат директно на вашето домашно милениче.Откако ова е помешан со вода, храна веднаш - не продавница.Yu Digest Плус обезбедува ветеринарна сила комплекс на стомакот-поддршка на природни состојки, вклучувајќи и единствена висока јачина Bio Activ пробиотик и prebiotic формула.Заедно, тие ви помогне да добиете вашето куче или мачка врати во нормала, брзо.Нашата уникатна комбинација од 3 различни научно е докажано дека prebiotics и 1 милијарда пробиотик бактерии по sachet поддршка 'добро' бактерии, и block 'лошиот' бактерии за да се обезбеди здрав дигестивен рамнотежа.Montmorillonite е посебен вид на глина што се врзува вируси и отрови, па тие безбедно да помине низ вашето куче дигестивниот систем.Тоа се покажа за да биде до 20 пати поефективна отколку другите најчесто се користат глини.Theonine е есенцијална амино киселина која помага на клетките во цревата да произведуваат заштитна стомакот поставата што често го изгубиле во текот на дигестивниот тегоби.Ленено оброк обезбедува природен извор на влакна богата во lignans и антиоксиданси за поддршка на здрава варењето на храната.Секојдневно Хранење Упатства : Дневна Доза Колку дена ќе када трае? 6s 30 години 60-тите години Мали Кучиња (до 5kg) 1/2 Sachet 12 60 120 Медиум Кучиња (6-15kg) 1 Sachet 6 30 60 Големи Кучиња (16-35kg) 2 Кесички 3 15 30 Многу Големи Кучиња (Над 35kg) 3 Кесички 2 10 20.

Главните карактеристики

Избор на клиент