.

.

10Pcs Лак Игла за Заварување Тенка Нерѓосувачки Челик WC20 Род Волфрам Electrode

10Pcs Лак Игла за Заварување Тенка Нерѓосувачки Челик WC20 Род Волфрам Electrode

DEN 316.56

Пристапност
Во достапна форма

Примена : Овој род-во облик на волфрам electrode се користи за заварување тенка нерѓосувачки челик, алуминиум и алуминиумски производи.Висока јачина : прачка во облик на волфрам electrode има повисока сила, лак е повеќе концентрирани и стабилна отколку на други производи, и тоа се чувствува побезбедно.Напредна технологија : прачка во облик на волфрам electrode донесува напредни мелење технологија, и површината на производот е висок степен на мазност и не burrs.Заштита на животната средина : На cerium волфрам electrode нема радиоактивни загадување и е еколошки.Долготрајната употреба : збир на волфрам електроди е 10 компјутери.Количината е доволна и квалитет е висока, и може да се користи за долго време.Функција : 1. Cerium‑Волфрам electrode нема радиоактивни загадување и е еколошки. 2. Користење на напредни мелница технологија, површината на производот е голема мазност и не burrs. 3. Производот се користи за заварување тенка нерѓосувачки челик, алуминиум и алуминиумски производи. 4. На лак се повеќе концентрирани и стабилна отколку на други производи, се чувствуваат повеќе безбеден. 5. Сет од волфрам прачки за заварување со 10pcs.Доволно количество и добар квалитет , може да се користи за подолг период.Спецификација : Предмет Тип : Род Волфрам Electrode Материјал : Cerium Волфрам Модел : WC20 Заварување Тековната Селекција : DC : Поврзете негативни 60-150(А) поврзување позитивни 10-18(А) AC : Асиметрични бранови 50-120 (А) Симетрични бранови 40-100 (A) Основни Дијаметар : Прибл. 1.6 mm / 0.1 во Боја : Сива Тип : Cerium Волфрам Electrode (WC20) Заварување на струјата : 200 (A) Должина : Околу. 150mm / 5.9 во Вчита Времетраење : 5% Вози Форма : Електрични апарати за Заварување Принцип : Задник заварување Цел : Метал Принцип на Дејствување : Пулсот Користи : Производство и преработка на градежни материјали Пакет Листата : 10 x Род Волфрам Electrode.

Главните карактеристики

Item Type:
 Rod Tungsten Electrode
Material:
Cerium Tungsten
Model:
WC20
Welding Current Selection:
DC:
Connect negative 60-150(A) connect positive 10-18(A)
AC:
Asymmetrical waveform 50-120 (A) Symmetrical waveform 40-100 (A)
Core Diameter:
Approx. 1.6mm / 0.1in
Color:
Gray
Type:
Cerium Tungsten Electrode (WC20)
Welding Current:
200 (A)
Length:
Approx. 150mm / 5.9in
Load Duration:
5%
Drive Form:
Electric heating
Welding Principle:
Butt welding
Target:
Metal
Principle of Action:
Pulse
Uses:
Production and processing of building materials
Package List:
10 x Rod Tungsten Electrode :
Избор на клиент