.

.

M6 Крило Ореви, Широко се Користи Крило Ореви Нерѓосувачки Челик Лесна за Употреба за Машини

M6 Крило Ореви, Широко се Користи Крило Ореви Нерѓосувачки Челик Лесна за Употреба за Машини

DEN 1812.00

Пристапност
Во достапна форма

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, овие крило ореви се издржливи со долг животен век.Овие плодови се добар контакт перформанси, обезбедувајќи стабилна работа.Овие ореви поседува јасна и дури и теми,здрав и сигурен, не се лизга, лесен за употреба.Широко се користи во опрема која се бара чести демонтажа и одржување, како на пример : машини, електронска опрема, итн.Овие плодови се лесни за употреба и ракување.Оваа орев има крило на секоја страна која ви помага да се стегне орев без алатки.Функција : 1. Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, овие крило ореви се издржливи со долг животен век.2. Овие ореви поседува јасна и дури и теми,здрав и сигурен, не се лизга, лесен за употреба.3. Овие плодови се лесни за употреба и ракување.Оваа орев има крило на секоја страна која ви помага да се стегне орев без алатки.4. Широко се користи во опрема која се бара чести демонтажа и одржување, како на пример : машини, електронска опрема, итн.5. Овие плодови се добар контакт перформанси, обезбедувајќи стабилна работа.Спецификација : Предмет Тип : Крило Nuts Material : 304 од не ' Рѓосувачки Steel Quantity : 10 Pcs Model : M6 Applicable Сценарија : Широко се Користи Во Опрема Која се Бара Чести Демонтажа И Одржување, Како што се Машини, Електронска Опрема, Итн.Производ Големина : Ширина B : Прибл. 10мм / 0.4 in Thickness Dk : Прибл. 3мм / 0.1 in Outer Висина К : Прибл. 15.2 mm / 0.6 in Thickness M : Прибл. 8.4 mm / 0.3 in Outer Ширина L : Прибл. 32-милиметри / 1.3 in Diameter Y : Прибл. 12mm / 0.5 во Пакет Листата : 10 x Wing Ореви.

Главните карактеристики

Item Type:
Wing Nuts
Material:
304 Stainless Steel
Quantity:
10Pcs
Model:
M6
Applicable Scenarios:
Widely Used In Equipment That Requires Frequent Disassembly And Maintenance, Such As Machinery, Electronic Equipment, Etc.
Product Size:
Width B:
Approx. 10mm / 0.4in
Thickness Dk:
Approx. 3mm / 0.1in
Outer Height K:
Approx. 15.2mm / 0.6in
Thickness M:
Approx. 8.4mm / 0.3in
Outer Width L:
Approx. 32mm / 1.3in
Diameter Y:
Approx. 12mm / 0.5in
Package List:
10 xWing Nuts :
Избор на клиент