.

.

GEARWRENCH 39 Pc. 1/4 & 3/8 Вози Помине-Преку Малку Socket Set, Стандард Хексадецимален/Дупчиња/Филипс/Torx, SAE/Метрички - 890040

GEARWRENCH 39 Pc. 1/4 & 3/8 Вози Помине-Преку Малку Socket Set, Стандард Хексадецимален/Дупчиња/Филипс/Torx,

DEN 1457.04

Пристапност
Во достапна форма

Flex штекер дизајн обезбедува повеќе пристап до сврзувачки елементи во тесна границите.Хром молибден легиран челик (Cr-Mo) за исклучителни сила и издржливост.Off-агол вчитување дизајн за намалена fastener заокружување.Манган фосфат заврши да се спротивстави на корозија.Висока видливост ласерски гравирани ознаки обезбеди брз големина идентификација.Вклучени Компоненти : (1) Секој Хексадецимален : 1/16 Во 5/64 Во 3/32 Во 7/64 Во 1/8 Во 9/64 Во 5/32 Во 3/16 Во 7/32 Во 1/4 Во 5/16 Во 3/8 Во 2 Mm 2,5 Mm 3мм 4 Mm 5 Mm 6 Mm 7 Mm 8мм 10 Mm Филипс : #1 #2 #3 Дупчиња : 1/8 Во 3/16 Во 1/4 Во Torx : T8 T10 T15 T20 T25 T27 T30 T40 T45 T47 T50 T55.

Главните карактеристики

Избор на клиент