.

.

Премиум Универзална CPAP Цевки Црево 96 - од страна на МАРС WELLNESS - 8 Нога (2 Парчиња)

Премиум Универзална CPAP Цевки Црево 96 - од страна на МАРС WELLNESS - 8 Нога (2 Парчиња)

DEN 760.80

Пристапност
Во достапна форма

19mm Дијаметар CPAP Црево со стандардни 22mm Гума Крајот конектори на двата краја овозможува да ги собере сите CPAP Маски и Спиење Терапија Машини и Перници.Компатибилен со Respironics , Resmed , Devilbliss , Фишер&Paykel и сите други големи CPAP/BIPAP машини.Премиум Црево е мазна на внатрешноста поради мазни создаден дизајн.Флексибилност на ова цевки ви овозможува лесно се движи околу перницата и кревет, без да предизвика маска течење која ќе се обезбеди соодветна спиење терапија.Се препорачува Замена Распоред : Еднаш на секои 3 месеци.

Главните карактеристики

Избор на клиент