.

.

DW1S3X-30.0-ТА Двоен Ѕид Лепило Наредени 3:1 Топлина се Смалуваат Цевки 30мм (1 1/4) - Црвено - 1 Нога Должина - Пакет Количина: 1 x 1 Нога Должини

DW1S3X-30.0-ТА Двоен Ѕид Лепило Наредени 3:1 Топлина се Смалуваат Цевки 30мм (1 1/4) - Црвено - 1 Нога Должина

DEN 237.36

Пристапност
Во достапна форма

Двоен Ѕид Лепило Наредени 3 : 1 Топлина Се Смалуваат Цевки.Внатрешен Дијаметар : 30.0 mm (1.181").Обнови (Shrunk) ID : 10.20 mm (0.401").Боја : Црвен Пакет на 1 - 1 Нога Должини. 48 Државата Превозот : $4.50 По Налог пл по дополнителни објект.На DW1 S3 X двоен ѕид лепило наредени Полиолефин 3 : 1 сооднос на топлина се намали намали цевки, се користат за широк спектар на апликации.Двоен ѕид топлина се смалуваат цевки може да се користи за да се печат излезе на животната средина елементи, обезбеди кабел вирус олеснување и задржете кабли за специфични форми.Внатрешниот топла топи лепило поставата се топи што топлината се намали температурата се намалува во големина и се согласува да облик на конекцијата за да го запечати од еколошки елементи.Дополнителни корист на двоен ѕид лепило наредени топлина се смалуваат цевки е дека тоа stiffens по стеснувањето.Покрај вкочанетост обезбедува потрајни заштитна маска од стандардните топлина се смалуваат цевки.Кога се користи двоен ѕид топлина се смалуваат цевки сакате да се разгледа на нерегуларности на обликот ќе се обидуваат да се печат.Ако користите поголем дијаметар цевки наместо тесно големина намали цевка ќе добиете повеќе лепило за да се пополни во нерегуларности на објектот да биде затворен.Лепило својства на од лепило поставата се многу слични на карактеристиките на заеднички топла топи лепак и се придржува до метали, пластика, rubbers и ткаенини но имајте на ум porous објекти ќе имаат поголема адхезија.Во некои случаи scuffing мазна објекти ќе се подобри лепило својства на двоен ѕид топлина се смалуваат цевки.DW1 S3 X-30.0 (1 1/4") Двоен Ѕид Лепило Наредени 3 : 1 Топлина се Смалуваат Цевка Спецификации - Лепило Наредени Топлина се Смалуваат Цевки - ROHS Согласност УЛ Признати "ФОЛКСВАГЕН" -1 Пламен Retardant се Намали Цевка - Само за Гасење на Внатрешниот Лепило - Оперативен Температура : до 125 C / 257 F - Обновување (Намали) Температура : 120 C (248 F) - Материјал : Полиолефин - се Намали Соодносот : 3 : 1 (се Намалува за стан 3 пати оригиналната големина) - Надолжни се Намали Соодносот : Помалку од 8% - Номинална Големина : 30.0 mm (1 1/4") - Внатрешен Дијаметар : 30.0 mm (1.181") - Обнови (Shrunk) ID : 10.20 mm (0.401") - Порибено во 1 нога должини.

Главните карактеристики

Избор на клиент