.

.

Лак Игла, Род Волфрам Electrode, 10Pcs WC20 Род Волфрам Electrode Лак Игла за Заварување Тенка Нерѓосувачки Челик Сива

Лак Игла, Род Волфрам Electrode, 10Pcs WC20 Род Волфрам Electrode Лак Игла за Заварување Тенка Нерѓосувачки

DEN 311.76

Пристапност
Во достапна форма

Додатоци Опис : Cerium‑Волфрам electrode нема радиоактивни загадување и е еколошки, може да се користат со доверба.Добро Процесот на Производство : Род волфрам electrode користење на напредни мелница технологија, површината на производот е голема мазност и не burrs.Главната Функција : заварување волфрам се користи за заварување тенка нерѓосувачки челик, алуминиум и алуминиумски производи, со широк опсег на апликации и висока ефикасност, добар ефект.Добри Перформанси : лак е повеќе концентрирани и стабилна отколку на други производи, се чувствуваат повеќе безбедно, одлични перформанси, добра стабилност.Силна Практичност : збир на волфрам прачки за заварување со 10pcs.Доволно количество и добар квалитет , може да се користи за подолг период, можете да изберете во зависност од фактичката состојба да ги задоволат вашите потреби.Функција : 1. Додатоци Опис : Cerium‑Волфрам electrode нема радиоактивни загадување и е еколошки, можете да го користите со confidence2. Добро Процесот на Производство : Род волфрам electrode користење на напредни мелница технологија, површината на производот е голема мазност и не burrs3. Главната Функција : заварување волфрам се користи за заварување тенка нерѓосувачки челик, алуминиум и алуминиумски производи, со широк опсег на апликации и висока ефикасност, добра effect4. Добри Перформанси : лак е повеќе концентрирани и стабилна отколку на други производи, се чувствуваат повеќе безбедно, одлични перформанси, добри stability5. Силна Практичност : збир на волфрам прачки за заварување со 10pcs.Доволно количество и добар квалитет , може да се користи за подолг период, можете да изберете во зависност од фактичката состојба да ги исполни вашите needs Specification : Предмет Тип : Род Волфрам Electrode Material : Cerium Tungsten Model : WC20 Welding Тековната Селекција : DC : Поврзете негативни 60-150(А) поврзување позитивни 10-18(А) AC : Асиметрични бранови 50-120 (А) Симетрични бранови 40-100 (A)Основни Дијаметар : Прибл. 1.6 mm / 0.1 in Color : Gray Type : Cerium Волфрам Electrode (WC20)Заварување на струјата : 200 (A)Должина : Околу. 150mm / 5.9 in Load Времетраење : 5%Вози Форма : Електрични heating Welding Принцип : Задник welding Target : Metal Principle на Акција : Pulse Uses : Производство и преработка на градење materials Package Листата : 10 x Род Волфрам Electrode.

Главните карактеристики

Избор на клиент