.

.

Nexcare Трајни Крпа Лента 1 Инчен 10 Јарди

Nexcare Трајни Крпа Лента 1 Инчен 10 Јарди

DEN 113.04

Пристапност
Во достапна форма

Удобно обезбедува газа и преливи.Силно лепило останува на, дури и за време на вежбање.Во согласност удобно да прсти, прсти, лактите, глуждовите и повеќе.Не се направени со природна гума латекс.Направен во САД.Сите намена крпа лента.Силното држење на моќта.Свила-како крпа солзи во склопот на големина.За обезбедување гломазна преливи, фиксирање на прсти & прстите и зглобовите поддршка.Комерцијален технологија обезбедува дише, противалергиски лента за апликации кои бараат сила и држење на моќта.Оваа е иста лента се користи во големи U. S. болници.Дизајнирани за специфични користи и кожата услови, така што секогаш ќе имаат право лента за на работа.За газа и splints.Мазна површина, стапови безбедно.Не се направени со природна гума латекс. 1 во x 360 во (10 yd) 15,4 mm x 9,14 м.

Главните карактеристики

Избор на клиент