.

.

GAYISIC Професионални Пекарски Леб Тесто Couche Лен Бесплатен Крпа 26 × 35 Инчен за Леб Бесплатен Кошница Покрие Печење Baguettes француски Loafs Печење Алатка (1)

GAYISIC Професионални Пекарски Леб Тесто Couche Лен Бесплатен Крпа 26 × 35 Инчен за Леб Бесплатен Кошница Покрие

DEN 1260.00

Пристапност
Во достапна форма

????【Тесто Бесплатен Крпа Големина】 : 26 × 35 Инчен тесто бесплатен крпа.Безбедно допир храна директно.На печење Леб доказ крпа може да се одржи/се промени леб форма.На baguettes ткаенина, одговараат на намената за која било големина леб, тие се лесно да се обликуваат и продавница. ????【Леб Бесплатен Крпа Инструкции】 : Брашно за леб ткаенина, пред да го ставате тестото и тоа нема да се држиме едни со други.Леб бесплатен крпа може да одговара на леб бесплатен кошница toghter.И овој леб крпа ќе се направи ракување со вашата леб тесто во целина многу полесно. ????【Премиум Материјали 】 : gayisic couche леб платно е 100% памук, лен.Тешка тежина, професионална одделение влакна погодна за двете домаќинство и за комерцијална употреба.И оваа freach леб крпа доволно да го обликуваат вашиот baguettes.Бидете сигурни да ги споделите со нив се исуши и никогаш не се мијат нив. ????【Како да Чистење】 : Бидете сигурни да ги споделите со нив се исуши и никогаш не се мијат нив.По користење, прво четка брашно исклучите couche, но ако стапчиња тесто да крпа, само почекајте да се исуши и потоа scrape off.Второ, ве Молиме да не се мијат твоето couche леб крпа, предизвика целта на couche е да се апсорбира квасец и брашно на површината на вашиот леб да им даде уникатен кора дека baguettes се познати за. ????【Совршен Couche Леб Крпа】Ние веруваме дека пекарски couche крпа ќе се изврши премногу добро и ви овозможи да се пече убави леб.Дебел и тврд доволно да го обликуваат вашиот baguettes ,француски леб, леб.Објектот Пакет Количина : 1.

Главните карактеристики

Избор на клиент