.

.

HEALLILY 20Pcs Ostomy Торба Притисок осетлив Лента Ostomy Бариера Лента Ostomy Лента Лепење потрошен материјал Погоден за нега на Кожа Рана Грижа

HEALLILY 20Pcs Ostomy Торба Притисок осетлив Лента Ostomy Бариера Лента Ostomy Лента Лепење потрошен материјал

DEN 290.16

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за употреба, направи да се чувствувате поудобно по операцијата.Кожата бариера одредување ленти, stoma-притисок чувствителни лента, која е потребна здравствена нега додатоци.Одговара за stoma лице со социјална или спортски потреби или stoma лице кое не може да се носат stoma појас.Погоден за повеќето stoma големини, може да се користи за жени, мажи, стари лица, тинејџери итн.Течење-доказ, лесно да ги задоволи секојдневните потреби, повеќе безбеден и лесен за употреба.Опис На кожата бариера лента обезбедува позиција на бариера, и тоа може да го следи вашето тело обликот и движењето.Направени на квалитет не-плетени и ЈП материјал, дише и сува, удобен за носење, кожата-пријателски.Се вклопува удобно на кожата, подобра заштита на шасијата.Карактеристики-Боја : бела,-Материјал : не-плетени, ЈП, Големина : 14.00 X8.00 X0.10см/5.50 X3.14 X0.04in,- Одговара за stoma лице со социјална или спортски потреби или stoma лице кое не може да се носат stoma појас.- Течење-доказ, лесно да ги задоволи секојдневните потреби, повеќе безбеден и лесен за употреба.- Лесен за употреба, направи да се чувствувате поудобно по операцијата.- Кожата бариера одредување ленти, stoma-притисок чувствителни лента, која е потребна здравствена нега додатоци.- Погоден за повеќето stoma големини, може да се користи за жени, мажи, стари лица, тинејџери итн.Пакет Вклучувајќи 20x ленти.

Главните карактеристики

Избор на клиент