.

.

uxcell 2 парчиња Подмачкување на Нафта Црево 10мм(3/8 инчи) ID 14mm x(9/16-инчен) OD 3.3 ft Вода Цевка Црни Гумени Цевки

uxcell 2 парчиња Подмачкување на Нафта Црево 10мм(3/8 инчи) ID 14mm x(9/16-инчен) OD 3.3 ft Вода Цевка Црни

DEN 323.76

Пристапност
Во достапна форма

【АПЛИКАЦИЈА】 Подмачкување Линија Црево главно се користи за транспорт на подмачкување на нафта. 【Предност】 Подмачкување Црево има Масло отпорни, отпорни на абење, стареењето отпорни, меки, лесни, добри свиткување перформанси, мазен изглед. 【ФУНКЦИЈА】 Подмачкување Цевка Мерки 0.39-инчи внатре дијаметар од 0.55-инчи надворешен дијаметар од 3.28-метри должина. 0.08" тенка цевка ѕид обезбедување на поголем проток и работниот притисок. 【Гумени материјал】 Подмачкување Цевки направени во Гума,кој има карактеристики на висока температура отпор, масло отпор. 【Ве молиме Имајте во предвид】- цевка може да не превоз на гориво, масло на опрема.Дизајниран за пренесување на Подмачкување Oil Oil отпорни.Добро масло отпор.Силен отпор на нафта корозија.Висока температура отпор.Температурата опсег : - 20°C-80°C (- 4°С-140°F).Гумени материјал.Анти-стареењето, трајни и долг животен век.

Главните карактеристики

Избор на клиент