.

.

50Pcs 2 Диригент Жици Конектор Компактен Жица Терминал Блок 11-28AWG ДСП-2-2

50Pcs 2 Диригент Жици Конектор Компактен Жица Терминал Блок 11-28AWG ДСП-2-2

DEN 1411.20

Пристапност
Во достапна форма

Пламен retardant оценка е V0, не ќе биде лесно да се оштетат.Погоден за тешко жица 4mm2 (11~28 AWG) или помалку, флексибилни жица 2.5mm2 (13~28 AWG) или помалку.Разновидноста бар усвојува бакар материјал и има стабилни перформанси.Не е лесно да ги кородираат, отпорни на стареење и висок притисок отпор.Погоден за осветлување, мотори, електрични контроли, напојување, апарати, машини и дом, итн.Спецификација : Предмет Тип : Жици Конектор Диригент Оценет Напон : 250 V Номинална Струја : 32 A Жици Опсег : Тешко Жица 0.08~4mm2(11~28 AWG), Флексибилни Жица 0.08~2.5mm2 (13~28 AWG) Пластични Делови : Пламен Retardant Најлон пренамената на истите во Бар : Бакар Пламен Retardant Оценка : V0 Апликации : Погоден за осветлување, мотори, електрични контроли, напојување, апарати, машини и дом, итн.Пакет Листата : 50 x Жици Конектор Диригент.

Главните карактеристики

Item Type:
Wiring Connector Conductor
Rated Voltage:
250V
Rated Current:
32A
Wiring Range:
Hard Wire 0.08~4mm²(11~28AWG), Flexible Wire 0.08~2.5mm² (13~28AWG)
Plastic Parts:
Flame Retardant Nylon
Diversion Bar:
Copper
Flame Retardant Rating:
V0
Applications:
Suitable for lighting, motors, electrical controls, power supplies, appliances, machinery and home improvement, etc.
Package List:
50 x Wiring Connector Conductor :
Избор на клиент