.

.

Достапни Во Повеќе Microblading Пигмент Усни Microblading Тело се Направи До Тетоважа Снабдување 8Ml

Достапни Во Повеќе Microblading Пигмент Усни Microblading Тело се Направи До Тетоважа Снабдување 8Ml

DEN 198.96

Пристапност
Во достапна форма

Пигмент Усна Тетоважа Повеќе Бои : Постојат 7 Различни Бои За Да Изберете Од, Можете Да Изберете Во Зависност Од Вашите Потреби.Погоден За Микро-Сечилото Вежби Или Човечка Кожа Операции.Пигмент Усни Microblading Добра Безбедност : Тоа Е Извлечена Од Растенијата Преку Професионална Процес, Не Содржи Тешки Метали, И Е Лесна И Здрава.Тетоважа Мастило Боја Не-Исчезнува Својства : Парична Казна И Лесно Да Се Во Боја, Нано-Мала Молекула Течни, Цврсти И Единствени Пенетрација Сила, Не Е Лесно Да Исчезнат.Мастило Тетоважа Снабдување Брзо И Единствен Боење : Добра Боја На Задржување, Без Промена На Бојата, Природен Ефект, Брзо И Алишта Во Боја.Мастило Усни Microblading Лесен И Брз За Употреба : Погоден Истиснување Порта.Запечатени Складирање, Течење-Доказ, Лесен За Чување, Не Отпад.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Microblading Пигмент Нето Содржина : 8ml/ шише Карактеристики : Растенијата екстракција, длабоко боење, униформа боење, добра боја задржување Опис : Rose Red : Розово-црвена систем, боја на елеганција, изразување на зрели женски шармантна.Црвено #1 : Светла црвена боја систем, шарени светла, погоден за сите возрасти.Црвено #2 : Екстремни брилијантен боја, вода агент боја има зголемена glossiness на усните, намалување на усна линии, погоден за сите возрасти.Црвено #3 : Погоден за млади и модерен, бела кожа, жените со светлина веѓа боја.Црвениот портокал : За црна, виолетова, темно усна боја, боја на конверзија го оценувате на 100% .Розова : Боја природно е влажна, шармантна, розова боја, погодна за убави девојки со бела кожа.Портокал Розова : Млади и luxuriant богатство боја, погодна за бела кожа и модерни жени Топло Совет : Пред да го користите, ќе има врнежи, што е нормално.Пред употреба, употреба на боја вибратор да се тресат рамномерно, и ефект е повеќе униформа и подобро.Пакет Листа : 1 x Microblading Пигмент.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Microblading Pigment
Net Content:
8ml/ bottle
Features:
Plant extraction, deep coloring, uniform coloring, good color retention
Description:
Rose Red:
Rose-red system, color elegance, expression of mature female charming.
Red #1:
Bright red color system, colorful bright, suitable for all ages.
Red #2:
Extreme brilliant color, water agent color has enhanced the glossiness of lips, reduce lip lines, suitable for all ages.
Red #3:
Suitable for young and fashionable, white skin, women with light eyebrow color.
Orange Red:
For black, purple, dark lip color, color conversion rate of 100%.
Pink:
Color is natural moist, charming, pink color, suitable for lovely girls with white skin.
Orange Pink:
Young and luxuriant wealth color, suitable for white skin and fashionable women
Warm Tip:
Before use, there will be precipitation, which is a normal. Before use, use the color vibrator to shake evenly, and the color effect is more uniform and better.
Package List:
1 x Microblading Pigment :
Избор на клиент