.

.

Geeyu ZHaonan-прачки за Заварување Пластични Прачки за Заварување, за Пластични Заварчик 40pcs, 200mm Должина ABS/PP/ПВЦ/ЈП Заварување Стапови 5x2mm, за Заварување

Geeyu ZHaonan-прачки за Заварување Пластични Прачки за Заварување, за Пластични Заварчик 40pcs, 200mm Должина

DEN 996.00

Пристапност
Во достапна форма

Спецификација : 2.5 * 5.0 * 200 мм.Материјал : ПП/PVS/PE/ABS.Боја : црна/сива/бела/беж.Идеален за поправки и одржување.Материјалите биле строго се тестираат и квалитетот е повисока од онаа на производи на исто ниво.Пакување количина : 40pcs/пакет.Спецификација : 2.5 * 5.0 * 200 mm Directions : за детали, ве молиме погледнете подолу.ПВЦ пластика заварување род е introduced PVC пластични заварување род : главно се користи PVC суровини преку висока температура, топење ленти екструдиран, на висока површинска светлината, еднаква боја; киселина и алкално отпорност, отпорност на корозија, нетоксични; се користат главно за заварување на ПВЦ лист, производство, производство, заварување фитинзи пластични контејнери и пластична лента производи неопходни.И заварување брзина, заварување, силна, solid.By боја : темно gray According да спецификација точки се : 2.5*5.0 mm According на обликот точки се : twin According на должината поделени на : 30cm/ root PVC УПОТРЕБА : се Користи за на цевка, водата за пиење цевка, жица обвивка или скалило столовите.Ќе се тркалање добра чип преклопуваат топло пресување, може да се направи во сите видови на цврсти плоча дебелина.Плоча може да се намали во потребната форма, а потоа користете ПВЦ со топол воздух заварување electrode во разни отпорноста кон хемиска корозија на чување на резервоар, воздух дуктус и контејнери, итн.ABS пластика Заварување род вовед : Главно се користи ABS суровина по висока температура, топење, истиснување и го направи на лента материјал, неговата површина е висока осветленост, боја униформност; киселина и алкално отпорност, отпорност на корозија, нетоксични; се користат главно за ABS Плоча заварување, резервоар за производство, производство на цевки, фитинзи, заварување пластични контејнери потребни за пластична лента производи.И заварување брзина е брзо,заварување е фирма, на заварување е силна, нејзината боја е жолта, или вистински бои.Според бојата е поделена на : ориз yellow According да спецификации : 2.5*5.0 mm According на обликот на : twin Divided со должина : 50cm/root ABS употреба : ABS смола најголемите апликација полиња се автомобили, електронски апарати и градежни материјали.Се користи во автомобилската индустрија, вклучувајќи и автомобилски dashboards, телото надворешниот панел, во.

Главните карактеристики

2.5 * 5.0 * 200 mm :
Избор на клиент