.

.

WIDIA TCF0750R4SSF100C Врвот се Намали 4 Indexable Вежба, 0.75 Сечење Дијаметар, 4xD, Десната Рака се Намали, 1 месо тело, Вметнете C Големина

WIDIA TCF0750R4SSF100C Врвот се Намали 4 Indexable Вежба, 0.75 Сечење Дијаметар, 4xD, Десната Рака се Намали,

DEN 7707.84

Пристапност
Во достапна форма

Една сеопфатна платформа.Повеќенаменска вежба со различни geometries и оценки на располагање.На TCF платформа опфаќа операции од дијаметар 12 – 68 mm (.473 – 2.5") и L/D стапки од 2 – 5. На TCF платформа нуди 3 лесно да одберете оценки и 2 geometries применливи за Челик, од Леано Железо или Челик материјали.Новиот WIDIA Врвот се Намали 4 (TC4) портфолио е широка понуда за купувачи во потрага за сестрано indexable дупчење платформа.Ново развиен TC4 карактеристики подобрена центрирање способности и внесува со четири сечење на рабови за двете џеб седишта (централна и периферија).Ова, во комбинација со познатиот WIDIA одделение технологија, доведува до извонредна флексибилност и ефикасност.На TC4 платформа нуди три лесни-за-одберете оценки и две geometries применливи за челик, од леано железо, и нерѓосувачки челик материјали.Тоа опфаќа дијаметарот се движи од 12–68mm во рамки на стандардната понуда во L/D стапки од 2 до 5 x D.

Главните карактеристики

Избор на клиент