.

.

Gaeirt ВО странска валута/UPC Оптички Влакна Адаптер, Повторливост Машки и Женски Attenuator за Electrically Изолирани Ефикасно

Gaeirt ВО странска валута/UPC Оптички Влакна Адаптер, Повторливост Машки и Женски Attenuator за Electrically

DEN 1624.80

Пристапност
Во достапна форма

【Безбедност】Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот. 【Низок губење】Високо се вратите на тежината, повеќе од 1000 пати на вметнување и отстранување, а просечната дополнителна загуба вредност е помалку од 0.2 d B. 【употреба】На сигнално поле и главната контрола терминал се electrically изолирани ефикасно, избегнување случајно оштетување на главната контрола терминал. 【Ефикасна】Може ефикасно да се сузбие земјата јамка бучава и да ги елиминираат земјата пречки. 【висок квалитет】Со добра повторливост, добра отпорност на абење и добар температура стабилност.Функција : 1. Со добра повторливост, добра отпорност на абење и добар температура стабилност.2. Високи се вратите на тежината, повеќе од 1000 пати на вметнување и отстранување, а просечната дополнителна загуба вредност е помалку од 0.2 d B.3. Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.4. Може ефикасно да се сузбие земјата јамка бучава и да ги елиминираат земјата пречки.5. На сигнално поле и главната контрола терминал се electrically изолирани ефикасно, избегнување случајно оштетување на главната контрола терминал.Спецификација : Предмет Тип : Оптички Влакна Adapter Material : ABS, керамички, од не ' рѓосувачки steel Environmental Влажност : 95 RHAccurate Слабеењето : ≤±0.5 db Ferrule Тип : Ceramic Wavelength Параметри : Еден режим 1310~1550nm Working Температура : -40-80℃Производ се Вратите на Тежината : ≥55db Storage Температура : -55~85℃ Пакет Листа : 1 x Оптички Влакна Адаптер.

Главните карактеристики

Item Type:
Optical Fiber Adapter
Material:
ABS, ceramic, stainless steel
Environmental Humidity:
95RH
Accurate Attenuation:
≤±0.5db
Ferrule Type:
Ceramic
Wavelength Parameters:
Single mode 1310~1550nm
Working Temperature:
-40-80℃
Product Return Loss:
≥55db
Storage Temperature:
-55~85℃
  :
Package List:
1 x Optical Fiber Adapter :
Избор на клиент