.

.

Optagest од InClover, Куче Дигестија Поддршка, Органски Природни Prebiotic Секојдневно Милениче Додаток, Сида Куче Варење, Додатоци Куче Тракт, Природни Растителни Ензими им По

Optagest од InClover, Куче Дигестија Поддршка, Органски Природни Prebiotic Секојдневно Милениче Додаток, Сида

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Prebiotics се вистинскиот клуч за да се заврши варењето на храната.Безбедна за кучиња и мачки од сите возрасти.НЕЖНА И НЕВКУСНА - Optagest не содржи додатен, конзерванси, шеќер, житарици, или вкусови, кои би можеле понатаму да ја иритираат чувствителната системи.Под нејзино раководство, In Clover поставиле златен стандард за студии на животни, користење на state-of-the-art технологија, звучни научни методи и хуман практики.НАУЧНО ФОРМУЛИРАН - Optagest работи со телото природни процеси.Балансирана варење приноси на посреќни милениче.Оваа сеопфатна формула оди да работи веднаш, нормално производство на видливи резултати во 1-3 дена.Се РАБОТИ за БРЗА Optagest ќе почне да работи веднаш, а е само да се дополни за да го содржи клинички тестирани ниво на органски prebiotics плус четири растителна основа ензими.Како In Clover е производ на инвеститорот, таа внимателно да се формулира иновативни додатоци со користење базирани на докази истражување и најдобрите природни состојки.Станот-соочуваат кучиња, како што се Боксери, Pugs, Бостон Terriers и Bulldogs, puppies, мачиња и високи домашни миленици треба да се земе Optagest, како и мачки со hairballs и фаул мирис отпадоци кутии.Ние сме толку сигурни дека ќе љубов им дека ние нудиме 100% гаранција за квалитет.На растенијата врз основа дигестивни ензими за да се прекине храна да се промовира апсорпција на хранливи материи, максимизирање на секој оброк.Со седиште во Болдер, Колорадо, In Clover е независна, жена во сопственост на бизнис воден од страна на тим на пет здравствени експерти посветена на поддршката на доживотно благосостојба на животните ќе љубов.БОНУС : Optagest исто така паузи forn коса во системот - збогум, hairballs!.ЧОВЕКОВИТЕ ОДДЕЛЕНИЕ СОСТОЈКИ - Optagest е 100% човековите-одделение, и поради тоа што не содржи живите состојки е високо полица-стабилна.Прав е малку вулгарен, овозможувајќи да се палто со сува храна или да се меша во со влажни, суровини, или замрзнување овошје и диети.Домашни миленици, кои имаат гас, лош здив, запек и столче недоследности ќе имаат корист од Optagest.

Главните карактеристики

Избор на клиент