.

.

Voltaic Системи Лак 10 Вати Соларен Панел Плус V50 Секогаш За Надворешни Батеријата Пакет со Двојна USB Порти - 12,800 mAh

Voltaic Системи Лак 10 Вати Соларен Панел Плус V50 Секогаш За Надворешни Батеријата Пакет со Двојна USB Порти

DEN 1444.80

Пристапност
Во достапна форма

БРЗО ПОЛНЕЊЕ Трошоци вашиот телефон како брзо како што обвиненија дома користење на водечка индустрија на Sun Power висока ефикасност клетки.Околу 2 часа во директна сончева светлина трошоци повеќето паметни телефони целосно.ТЕШКО ВО СОНЦЕТО - ВИСОК КВАЛИТЕТ, ТЕСТИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ На водоотпорен, УВ, и отпорно на гребење слој е изграден за да трае и оди каде и да одите.10 W / 5 V виткање панел користи ETFE слој наместо домашно МИЛЕНИЧЕ да го издржат злоупотреба и последниот надвор барем 3x повеќе од конкурентите " производи (5+ години).МОЌ БАНКА 12,800 m Ah / 47 вати часа обезбедува 4 трошоци на паметни телефони, 1.7 пријави до 7" таблети, 1 наполнет 10" таблети.Дизајниран за употреба со Voltaic соларни полначи, соларни панели, и други додатоци.ULTRA LIGHT, КОМПАКТЕН ДИЗАЈН (10" x 6.5" x 0.15" и помалку од 1 lbs) Прикачување на количка за соларен панел на вашиот омилен ранец или скривам во најмалите на простори во вашата патна торба.Здрав метал grommets овозможи лесно монтирање на различни ранци, велосипеди, и туринг опрема.КОМПАТИБИЛНОСТ Дизајниран да моќ илјадници уреди кои полните преку USB, вклучувајќи разни рачни уреди и паметни телефони, и dslr фото камера батерии (со USB полнењето лулка).Вклучувајќи i Phone, Андроид, Samsung Галакси, Blackberry, падовите и Samsung Таблети, i Pods, Sony, Nikon, Canon, и Go Pro дигитални камери.На моќни, а сепак компактно Лак 10 W Комплет брзо трошоци вашиот телефон директно од сонцето или од вклучен USB напојување банка.

Главните карактеристики

Избор на клиент