.

.

МИКЕЛАНЏЕЛО 2 Четвртиот и 3 Четвртиот Saucepan со Капак Сет,Nonstick Мали Saucepan,Камен Добиени од Не-Стап Мало Тенџере со Капак - Сива & Бело

МИКЕЛАНЏЕЛО 2 Четвртиот и 3 Четвртиот Saucepan со Капак Сет,Nonstick Мали Saucepan,Камен Добиени од Не-Стап

DEN 1295.76

Пристапност
Во достапна форма

【Еко-пријателски Не-Стап Гранит Слој и Лесно да се Чисти 】- Природен Камен материјал е идеален за здраво готвење.Изберете Микеланџело Камен Мал Сос Тавата за позелен и побезбедно готвење.100% APEO & PFOA-Слободни. 【Загрева Брзо и Рамномерно】Овие nonstick мали saucepan со трајни 3 слоеви дното се обезбедат подобри перформанси дури и топлината и да искриват-отпор, ослободување на храна без никаков напор.Не chipping, не пилинг или flaking. 【Погодно Капак & Ергономски се Справи со】отпорни на Топлина стакло капакот од овие мали садови се направи преглед храна лесно од почеток до крај.Долго, ергономски дизајниран, тешки-должност нерѓосувачки челик се справува ви обезбедува безбедна, цврст и удобен зафат и останете кул додека готвење. 【Мултифункционален Сос Тавата】На Nonstick Сос тавата е совршен за готвење/ре-греење зеленчук, сосови, тестенини, јајце, ориз или супа. 【Разноврсна Перформанси】камен слој на овие Сос тави се погодни за индукција печка, електричен stovetop, гас, стакло и сите видови на stovetop.Фурна безбедно до 500°F. Таа обезбедува крајната храна ослободување, идеален за употреба на ниска до средна топлина со помалку масло.Чисти до лесно.МИКЕЛАНЏЕЛО Saucepan со Капак, Мало Тенџере со Капак,Nonstick Сос Тавата со Нерѓосувачки Челик се Справи, Камен Добиени од Не-Стап Мал Сос Тенџере, Камен Слој Сос тавата.3 Четвртиот + 2 Четвртиот saucepan со поставен капак.

Главните карактеристики

Избор на клиент