.

.

Тешко да се Најде Fastener 014973240356 Одделение 8 Крупни Хексадецимален Страната Завртки, 3/8-16 х 2-3/4, Парче-25

Тешко да се Најде Fastener 014973240356 Одделение 8 Крупни Хексадецимален Страната Завртки, 3/8-16 х 2-3/4,

DEN 566.16

Пристапност
Во достапна форма

Дијаметар : 3/8 инчи.Должина : 2-3/4 инчи.Материјал : челик.Крај : жолта цинк.Глава стил : хексадецимален за миење (9/16 клуч).Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации низ дома, фарма, бизнис, automotives, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни заврши.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат темелно и да добијат мислење од лиценциран градител или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Главните карактеристики

Избор на клиент