.

.

Vestil AHS-8-20-12 Челик Прилагодлива Висина Подемен Кран, 8000 lbs Капацитет, 20' Должина x 10 Висина Зрак, 91-145 Употребливи Висина

Vestil AHS-8-20-12 Челик Прилагодлива Висина Подемен Кран, 8000 lbs Капацитет, 20' Должина x 10 Висина Зрак,

DEN 4920.00

Пристапност
Во достапна форма

Тешки-должност заварени челични конструкција за долготрајна употреба.Секоја единица вклучува четири вртливата фенолни casters со четири-насочно позиција брави за безбедно позиционирање.Лесно се прилагодува висината може да се направи со вилушка камион или други надземни кревање уред.Сите единици се во согласност со важечките CMAA и ANSI спецификации.Vestil прилагодлива висина подемен кран.Индустриски челик подемен кранови се дизајнирани за транспорт и позиционирање материјали.Солидна челична конструкција ќе се обезбеди години на служба.Големи 8-инчи дијаметар заклучување фенолни casters со валчести лежишта ќе се олесни лесно мобилност од една област во друга, кога извадени.Висина е прилагодлив во 6-инчи постепено.Сина заврши.Повеќе економски и флексибилни од постојан кранови.Карактеристики quick setup дизајн.Воочи големината и количка се продава одделно.Зрак мерки 20-метри должина од 10-инчи висина.Под I-зрак употребливи висина опсег е 91-инчи да ја 145-инчи. 78-инчи база и 6.5-инчи прирабница и ширина.

Главните карактеристики

Избор на клиент