.

.

Labasics Гумени Цевки, Чиста Латекс Килибар Цевки Природни Гума, Цевка 7/16 инчен (12 mm) OD 5/16 инчи (8 mm) ID Високо Еластична и Цврста, 3 Метри

Labasics Гумени Цевки, Чиста Латекс Килибар Цевки Природни Гума, Цевка 7/16 инчен (12 mm) OD 5/16 инчи (8 mm)

DEN 262.80

Пристапност
Во достапна форма

Надворешен Дијаметар : прибл. 12 mm (7/16 инчен), Внатре Дијаметар : прибл. 8 mm (5/16 инчен).Направени со природна гума латекс со мазни ѕидови; една долга континуирана парче прави тоа флексибилни за да се сечат во посакуваната должина за да ги задоволат вашите потреби.Силна и високо еластични со максимална издолжување на 700 проценти.Може да се широко се користи во општите лабораторија апликации, медицината, биологијата, земјоделството, фитнес вежби, или дури и како slingshot лов катапулт бенд и така натаму.Ве молиме да се зачува цевки на ладно и суво место; топлина, сонцето и екстремен студ може да го скрати нејзиниот животен век.Опис надворешен Дијаметар : прибл. 12 mm (7/16 инчен), Внатре Дијаметар : прибл. 8 mm (5/16 инчен).Направени со природна гума латекс со мазни ѕидови; една долга континуирана парче прави тоа флексибилни за да се сечат во посакуваната должина за да ги задоволат вашите потреби.Силна и високо еластични со максимална издолжување на 700 проценти.Може да се широко се користи во општите лабораторија апликации, медицината, биологијата, земјоделството, фитнес вежби, или дури и како slingshot лов катапулт бенд и така натаму.Ве молиме да се зачува цевки на ладно и суво место; топлина, сонцето и екстремен студ може да го скрати нејзиниот животен век.

Главните карактеристики

Избор на клиент