.

.

3D Печатач Затнат Екструдер и Млазницата Печати ја Главата Почиста 4pc .4mm битови за MK7 MK8 Makerbot RepRap Феликс повеќе 1.75 mm филамент ABS PLA

3D Печатач Затнат Екструдер и Млазницата Печати ја Главата Почиста 4pc .4mm битови за MK7 MK8 Makerbot RepRap

DEN 214.80

Пристапност
Во достапна форма

1/8" 3.175 mm месо тело.Предаден во заштитна пластична случај.Јапонски направен волфрам карбид битови.4mm млазницата расчистување на битови.Враќање на квалитет на печатење во минути!. 3 D Печатач за Полнење : Млазницата Главата Почисти Делови .4mm (4qty) за MK7 MK8 Makerbot Rep Rap печати млазницата за 1.75 mm филамент ABS/PLA принтери НА БИТОВИ : Микро-вежба малку средства за Чистење Млазницата се суштински елемент за секој 3 D печатач сопственик.Секој млазницата мора да се чисти надвор од време на време.Овие млазници се многу тешко да се исчисти правилно.Овие микро вежба битови се направени во Јапонија и се совршена алатка за job.By со користење на овие прецизност вежба битови, ќе го продолжи животот на вашиот млазницата и без сомнение, се произведуваат пофини отпечатоци.

Главните карактеристики

Избор на клиент