.

.

FENGDI Природни Релаксација Анти Навремено Притисок Терапија Massager Кварц GuaSha Одбор Здравствена Заштита Jade Massager(Зелен)

FENGDI Природни Релаксација Анти Навремено Притисок Терапија Massager Кварц GuaSha Одбор Здравствена Заштита

DEN 1255.20

Пристапност
Во достапна форма

Тип : Jade Massager.Материјал : Jade.Боја : Розова, Зелена.Големина : 8.5 * 5.5 cm ( L * W ).Количина : 1 КОМПЈУТЕР.Големина : 8.5 * 5.5 cm ( L * W )Тип : Jade Massager Color : Розова, Green Material : Jade Quantity : 1 PCPackage Вклучува : 1 * Jade Massager Advantages : 1. Ублажува лицето tension2. Ја подобрува еластичноста на кожата стега и тонирање на skin3. Обесхрабрува појавата на фини линии и wrinkles4. Го намалува подпухналост, око торби и темни кругови околу eyes5. Помага да навлезат козметички производи како се соочуваат со креми и серуми подлабоко во кожата за подобро absorption6. Промовира циркулацијата на крвта на лицето за природен здрав glow How да се користат : 1. Измијте го лицето со нормален чистење производи.2. Се пријават сите ноќни креми за лице и врат.3. Користете нагорни движења за да се движат на guasha плоча нежно над вашиот челото,образите,околу усна област и вратот.Затворете ги очите и нежно се тркалаат во текот на вашиот eyelids ако имате подуени очи или ќеси под очите.4. Употреба на guasha на твоето лице и врат за 5 до 10 минути.5. Употреба на guasha три пати неделно за да се намали линии и брчки.6. Се чисти вашиот guasha според инструкциите.

Главните карактеристики

Избор на клиент